NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93121, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
Renginiai
Naujienos
SENŲJŲ AMATŲ DIENOS NERINGOJE (programa)

 

 

2017 m. rugpjūčio 4-5 dienomis

Nidos prieplaukos aikštėje

 

PROGRAMA

Rugpjūčio 4 d. (penktadienis)

13.00-14.00
Šventės atidarymas
Sveikinimo žodis renginio dalyviams.

Postfolkloro muzikos grupė Rugiaveidė ir šeima”/ Trukmė 30 min.
Kapela Joldija/ Trukmė 30 min.

 

14.00-15.00
Duonos kepimas ant akmenų

Alfreda Petrulienė, Panevėžys

-Stebuklingų žolelių arbatėlės maišymas
Adelė Karaliūnaitė, Gediminas Karaliūnas, Pasvalys.

-Liepos žievės kibirėlių gamyba
Birutė Salatkienė, Petras Salatka, Šiaulių „Aušros” muziejus
Vytautas Butvilas, Amatininkų klubas „Dvaro meistrai”

-Archajiškas gintaro apdirbimas
Ruslanas Aranauskas, Dina Jankauskienė, Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės

15.00-16.00
Senojo šokio trupės Festa Cortese šokių pamokos / Trukmė 30 min.
-Dalyvauk istoriniame-kariniame žaidime!
Pasirodymą rengia gyvosios istorijos klubas
„Leitgiris”/ Trukmė 30 min.

16.00-17.00
-Juostų vijimas, verpimas, audimas, pynimas, vilnos vėlimas
Zita Onckulė, Virginija Rimkutė, Brigita Rakauskienė, Amatininkų klubas „Dvaro meistrai”

-Juvelyrika: vikingų epochos kuršių papuošalai
Vaida Druskytė, Gintaras Valavičius, Amatininkų klubas Dvaro meistrai”

-Žalvario liejimas: baltų genčių juvelyrikos rekonstrukcija.
Karolina Buivydaitė, Deividas Zaikovskis, Domas Burnickis, Amatininkų klubas Dvaro meistrai”

-Buitinės keramikos žiedimas
Vygantas Jazerskas, Inga Samoškienė, Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės

17.00-18.00 Nidos žvejo etnografinėje sodyboje, Naglių g. 4:
-
Edukacinis užsiėmimas visai šeimai „Krikštai-visatos medžiai (ved. Edita Anglickaitė-Beržinskienė, Neringos muziejai)

 

18.00-19.00 Folkloro ansamblio “Aušrinė” pasirodymas / Trukmė 30 min.
- Lengvai ginkluotų karių pasirodymas “Kovos ratas”
Pasirodymą rengia gyvosios istorijos klubas “Leitgiris”

 

19.00-20.00-Vėžių virimas ant akmenų
Ramūnas Čižas, Erika Čižienė, Dusetos, Lietuva.

-Ruginės raugintos duonos kepimas krosnyje
Edita Grigaliūnaitė, Gintaras Ruzgys, Amatininkų klubas „Dvaro meistrai”

-Senoji žvejyba: žvejybos įrankių gamyba
Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė, Ežerų žvejybos muziejus

-Monetų kalykla
Nerijus Erminas, Lina Kazlauskaitė, Šiauliai

20.00 Vakaro muzikos iš šokio fiesta
-
Folkloro ansamblis “Giedružė” / Trukmė 30 min.
-Postfolkloro muzikos grupė “Rugiaveidė ir šeima”/ Trukmė 30 min.
-Senojo šokio trupė Festa Cortese pasirodymas
XVIII a. kontradansai “Medžioklės burtai” / Trukmė 30 min.

 

Rugpjūčio 5 d. (šeštadienis)

11.00-13.00-Teatralizuota ekskursija „Nidos kurorto aukso amžius"
Rengia Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Susitikimo vieta Nidos žvejo etnografinė sodyba.

12.00-13.00-Baltų archeologinių kostiumų rekonstrukcija
Daiva Steponavičienė, Ramunė Steponavičiūtė, Vita Antiqua

-Juvelyriniai dirbiniai
Kazimieras Barišauskas, Trakų istorijos muziejus
Ingrida Daraškevičiūtė, Trakų istorijos muziejus

-Stiklo karoliukų gamyba
Daiva Tarailienė, Lokimantas Tarailė, Vilkgailas Tarailė
Amatininkų klubas
„Dvaro meistrai”

13.00-14.00 Kūrybinio folkloro grupė “Sedula”/ Trukmė 30 min.

-Dalyvauk istoriniame-kariniame žaidime!
Gyvosios istorijos klubas “Leitgiris” / Trukmė 30 min.

 

14.00-15.00 -Muilo gamyba
Sandra Makutėnienė, Mindaugas Makutėnas, Amatininkų klubas Dvaro meistrai”

-Senoji knygrišystė
Rimas Supranavičius, Sigitas Tamulis, Kristina Litvinienė, Amatininkų klubas Dvaro meistrai”

-Senoji žvejyba: luoto gamybos pristatymas. Luoto nuleidimas į vandenį
Vilija Talačkienė, Česlovas Talačka, Vilnius

15.00-17.00 Luotų varžybos/ Marių krantinė
Registracija Nidos žvejo etnografinėje sodyboje 07.05 d. 13.00-14.00

17.00-18.00-Gotikinės raugo keramikos degimas, lipdymas ir puodų degimas, LDK Valdovų Rūmų koklių rekonstrukcijų ekspozicija. Elena Aleksejava, Laura Sodeikaitė, Jurgita Radžiūnaitė, Kristina Motuzienė, Amatininkų klubas „Dvaro meistrai”

-Batsiuvystė
Dalia Grigonienė, Amatininkų klubas
„Dvaro meistrai”

-Peilininkystė
Vykintas Motuza, Amatininkų klubas
„Dvaro meistrai”

18.00-19.00 Akustinis koncertas / Eduardo Jonušo namai
-Pasaulio muzikos grupė “Merope”/Trukmė
60 min.

19.00-20.00-Senasis stogdengystės amatas, skiedrų gaminimas
Gintas Čekauskas, Lina Čekauskienė ir Vytautė Čekauskaitė, Čekauskų etnografijos muziejus.

-XIX a. vaistinė
Tauras Mekas, Rolandas Minevičius, KMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus

-Senoji alaus gamyba
Erika Čižienė, Ramūnas Čižas/ Dusetos

20.00 Šventės uždarymo koncertas
-Senojo šokio trupė Festa Cortese pasirodymas
XVIII a. kontradancai “Medžioklės burtai” / Trukmė
30 min.
-Muzikos grupė “Maros Rijos” / Trukmė
60 min.

Lietuvos tautodailininkų-amatininkų dirbtuvės
(bitininkai, medžio drožėjai, keramikai, pynėjai, gintaro apdirbėjai, mezgėjai, nėrėjai, juvelyrai ir kt.)

Senoviniai šokiai
Senosios muzikos ir šokio trupė
Festa Cortese”

Renginį organizuoja - Neringos muziejai

 

 

 

Pagrindiniai šventės rėmėjai
Neringos savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Thomo Manno kultūros centras

Kiti rėmėjai:
UAB
„Neringos komunalininkas”
Kretingos miškų urėdija

Renginio partneriai
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras
„Agila”
Vaidoto Bliūdžiaus dailidžių dirbtuvės

Renginio vedėja
Rovena Šerpetauskienė

Renginio dizainas
Marius Valančius

http://www.neringosmuziejai.lt/

 

 

 



Atgal Spausdinimo versija
 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 11471
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 156