NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Konkursas Darniojo turizmo skatinimo metams paminėti

Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija  inicijuoja Pirmąjį darniojo turizmo konkursą, skirtą Tarptautiniams darniojo turizmo skatinimo metams Lietuvoje paminėti ir darniojo turizmo plėtrai.

Konkurse kviečiami dalyvauti kelionių organizatoriai, maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos, turizmo informacijos centrai bei bendruomenės (nevyriausybinės organizacijos, amatų centrai, muziejai, nacionaliniai ir regioniniai parkai bei rezervatai ir kt.).

Turizmas – viena jautriausių industrijų, daranti tiesioginę įtaką gamtai, kultūros paveldui ir vietos bendruomenėms. Tarptautinės organizacijos atkreipia dėmesį – siekiant išvengti neigiamų ir dažnai negrįžtamų padarinių, norint išlaikyti šalies konkurencingumą pasaulinėje turizmo rinkoje, valstybėms būtina turizmo sektoriuje taikyti tvarios plėtros principus.  Tai rodo ir turistų požiūrio tyrimai –  60%-70% Vakarų Europos šalių gyventojų planuodami kelionę įvertina turistinės vietovės ekologinį patrauklumą, keliaudami atsakingai žiūri į aplinką ir yra linkę mokėti daugiau už sertifikuotas paslaugas.

Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO) 2017-uosius paskelbė Tarptautiniais darniojo turizmo skatinimo metais.

Šiuo metu Lietuva Kelionių ir turizmo konkurencingumo indekse (The Travel &Tourism Competitiveness Index)  Europos ir Kaukazo regione tarp 37 valstybių užima tik 30 vietą. Pernai Europoje turizmo sektorius augo 4,7%, vidutiniškai atvykstamojo turizmo augimas Centrinės ir Rytų Europos regione siekė 5,3%, tačiau Lietuvoje – tik 0,4 %.

Mūsų šalyje ypatingai trūksta tarptautinius tvarumo standartus atitinkančios infrastruktūros: tik 5 viešbučiai turi „žaliojo rakto“ ženklą, tik 3 „mėlynosios vėliavos“ paplūdimiai, trūksta nemokamų geriamo vandens vietų. Taip pat susiduriame su prieinamo turizmo iššūkiu, pavyzdžiui, apgyvendinimo įstaigose vos keli negalią turintiems keliautojams pritaikyti kambariai. Tuo tarpu Europoje yra 50 milijonų neįgaliųjų, kurių daugiau nei pusė keliauja, o prieinamo turizmo paklausa kasmet auga.

Siekiant skatinti darniojo turizmo plėtrą, pristatyti ir populiarinti Lietuvoje sukurtas darniojo turizmo iniciatyvas, Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyrius kartu su programos „Kurk Lietuvai“ dalyviais inicijuoja Pirmąjį darniojo turizmo konkursą. Teikiant paraišką konkursui reikės pasirinkti vieną iš konkurso kategorijų ir atsakyti į anketoje pateiktus klausimus.

Paraiškos konkursui teikiamos iki 2017 m. birželio 1 d. internetinėje svetainėje http://epilietis.lrv.lt/lt/formos/pirmasis-darniojo-turizmo-konkursas.

Visa informacija apie konkursą - http://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/turizmas/pirmieji-darniojo-turizmo-apdovanojimai

Parengta pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir programos „Kurk Lietuvai“ informaciją.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 9285
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 351