NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Studentai Neringai kurs architektūrines vizijas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros katedros studentai savo baigiamuosiuose darbuose teiks siūlymus Neringoje esančių objektų sutvarkymui. 

Apie bendradarbiavimo galimybes diskutuota su Neringoje viešėjusiais Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros katedros darbuotojais.

„Katedra praėjusiais metais šventė 95 metų jubiliejų. Jos profilis yra toks, kad iš esmės katedroje dėstytojais visą laiką dirbo projektuojantys architektai. Įžymūs Lietuvos architektai ir  stengiamės tai išlaikyti. Studentams duodame užduotis, kurios nebūtų akademinės, jos atspindi visa tai, kas yra aktualu. Daugelį metų plačiai bendraujame su visomis šalies savivaldybėmis“, - ieškoti bendradarbiavimo galimybių Neringą kvietė VGTU Architektūros katedros vedėjas doc. Sigitas Kuncevičius.

Atvejų, kuomet Architektūros katedros studentų baigiamieji darbai nagrinėja Neringos vystymo problemas, ieško sprendimų tam tikriems planuojamiems objektams, būta ir iki šiol. Vienas iš tokių objektų – Kuršių nerijos teritorijos planavimo dokumentuose numatomas Jūros terapijos centras. Architektūrinė vizija teikta ir buvusio žuvininkystės ūkio Nidoje teritorijai.

Tiesa, kaip pastebėjo Architektūros katedros darbuotojai, studentų darbuose kai kuriais atvejais bandoma laužyti nusistovėjusias ar teritorijos planavimo dokumentų nustatytas tradicijas ir pateikiami drąsūs, Kuršių nerijai iki šiol nebūdingi siūlymai.

„Studentams kartais siūlome paieškoti naujų galimybių ir į teritoriją pažvelgti kitaip  – neriboti savo vizijos reglamentais. Neriboti savęs nuostata, kad  Neringoje turi būtinai būti tik šlaitiniai stogai, bet ir pabandyti paeksperimentuoti. Skatinam studentus žiūrėti laisviau, ieškoti naujų formų ir jauni žmones gali tai daryti“, - studentų darbus komentavo VGTU Architektūros katedros docentas Linas Naujokaitis.

Anot Neringos savivaldybės mero pavaduotojo Dovydo Mikelio, kurortas su Vilniaus Gedimino technikos universitetu bendradarbiavimo sutartimi yra susaistytas jau ne vienerius metus, o ši bendradarbiavimo kryptis bus įdomi ne tik studentams, bet ir bendruomenei.

„Turime net kelis planuojamus tvarkyti objektus, teritorijas ir  tikrai bus įdomu išvysti jų sutvarkymo vizijas studentų akimis. Galbūt, sulauksime ir aktualių, pažangių ir praktikoje pritaikomų siūlymų“, - pritarimą tokiai bendradarbiavimo formai išreiškė mero pavaduotojas D. Mikelis.

Neringos savivaldybės administracijos architektūros skyrius jau parengė preliminarų objektų, kuriuos savo baigiamuosiuose ar kursiniuose darbuose galėtų nagrinėti studentai, sąrašą. Studentai kviečiami teikti vizijas Alksnynės gynybinio komplekso pritaikymui lankymui/turizmui, daugiafunkcinio kultūros centro buvusios Nidos vasaros estrados vietoje statybai. Taip pat Kuršių marių krantinių Nidoje bei Pervalkoje rekonstrukcijai, gelbėjimo stočių sutvarkymui ir kt.

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 0
Iš viso apsilankė: 0 Dabar naršo: 0