NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Bendruomenė susirūpino trešnės likimu

Šią savaitę Neringos bendruomenei teko atsisveikinti su Nidos uosto puošmena – ilgaamže trešne. Išvydę nukirstą medį, gyventojai ėmė tuo piktintis, mat praeiviams jis atrodė vizualiai sveikas.

Svarstoma, kad šis medis galėjo būti pasodintas tarpukaryje ir yra čia buvusio sodo dalis.  Ilgametė trešnės kompanione – dar šiandien žaliuojanti kriaušė. Skaičiuojama, kad  kaulavaisiniai vaismedžiai vidutiniškai gyvuoja apie 25 – 35 metus, tad šiandien jau suaugusių neringiškių prisiminimai apie tai, kaip jie būdami vaikais kabarojosi Nidos  uosto trešnės šakomis, daro šį medį dar labiau išskirtiniu. Kurorto svečiams ši trešnė geriausiai žinoma kaip įspūdinga, girliandomis papuošta, šventinė dekoracija.

Sprendimas nupjauti šį vaismedį priimtas argumentuotai, įvertinus jo būklę. Medis jau buvo sutrešęs ir trupantis, kėlė pavojų praeivių saugumui. Nors savivaldybės leidimas vaismedžiams genėti ar pjauti nėra reikalingas, įvertinant Nidos uosto trešnės ypatingumą, ši procedūra buvo atlikta, prieš tai įvertinus jos reikalingumą.

Nupjauta ir  netoliese, Nidos uosto pievoje, augusi pocūgė (praeivių pravardžiuoja eglute). Pušinių šeimos visažalis medis šiame krašte buvo svetimas, todėl sąlygos čia augti jam buvo netinkamos.  Vietoje šių medžių bus pasodinti nauji.

Neringos savivaldybės administracija vertina dalies gyventojų reakciją į šiuos nupjautus medžius ir kviečia likti neabejingais ir kitais atvejais  – pastaraisiais metais ne kartą fiksuoti įvykiai, kuomet medžiai buvo nupjauti be leidimo ar buvo siekiama juos numarinti. Apie įtarimą keliančius atvejus kviečiame informuoti Neringos savivaldybės administraciją. 

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką visi medžiai ir krūmai, augantys Neringos savivaldybės teritorijoje, ne miškų ūkio paskirties žemėje, išskyrus vaismedžius, vaiskrūmius, natūraliai išaugusius krūmus, yra saugotini, todėl jų kirtimui, genėjimui ar pertvarkymui reikalingas leidimas.

     

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 0
Iš viso apsilankė: 0 Dabar naršo: 0