NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Pirmenybė - tradiciniams želdiniams

Abejonių nekelia, kad lankytojus iš viso pasaulio į Neringą traukia jos unikalumas – išskirtinė šio krašto ir bendruomenės istorija bei unikalios gamtos ir kultūros paveldo vertybės.

Prasidėjus pavasariniams darbams pats laikas atkreipti dėmesį į tai, kad prie Neringos unikalumo puoselėjimo bei sklaidos gali prisidėti kiekvienas gyventojas, pavyzdžiui, formuodamas tradicinius šio krašto želdinius.

Tujoms – ne
Kaip jau anksčiau yra pažymėję Neringos savivaldybės administracijos specialistai, pastaruoju metu aktualiausia problema tampa sumedėjusių augalų-medžių ir krūmų būklė – tarpukariu sodinti medžiai paseno ir juos tenka kirsti. Kuomet svarstoma, kas į jų vietą turi būti atsodinta, Neringos savivaldybė prioritetą kviečia skirti tradiciniams želdiniams.

 „Galiojantys teisės aktai griežtai reglamentuoja naujai sodinamų medžių ar krūmų minimalų leidžiamą atstumą nuo pastatų, kiemo statinių, komunikacijų tinklų, šaligatvių, kaimyninių sklypų ir dažnai išeitimi yra siūloma tuja. Sparčiai populiarėjantis augalas Neringos gyvenvietes daro panašias į amžino poilsio vietas. Tujos šiam kraštui yra svetimos“, – pastebi Neringos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Viktoras Kolokšanskis.

Išskirtinumą kurkite tradiciniai augalais
Formuojant želdinius Neringoje, specialistai kviečia prisiminti lazdynus, putinus, ožekšnius, gudobelių giminę, karklus, gluosnius, sausmedžius, sedulos, raugerškius ir daugybė kitų, mažiau pažįstamų krūmų.

Jeigu norite visžalio augalo, galite rinktis kukmedį (labai lengvai formuojamas, galima sodinti po vieną ar grupėmis, tinka gyvatvorėms). Taip pat vieną iš kalninės pušies, jau beveik tapusia vietine, formų. Kadagiai pastaruoju metu labai puolami grybinių ligų, todėl jų ateitis kiek miglota.

Kaip rodo pasaulio turizmo vystymosi tendencijos, šiuo metu turistai vis dažniau ieško naujų potyrių ir išskirtinumo. Didėja noras pažinti kitas kultūras, paveldą, tad ir Neringos kurorto unikalumas gali prasidėti nuo vietos žmonių formuojamų želdynų – juk pasakojimus savo lankytojams galime pradėti nuo istorijų apie pasirinktus augalus.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 7592
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 27