NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
Aplinkos apsaugos projektai

Siekiant išsaugoti ir pagerinti gamtinės aplinkos būklę, rasti optimalius aplinkosauginių problemų sprendimo būdus, parengti ateities veiksmų strategijas vykdomi įvairūs tarptautiniai ir respublikiniai aplinkosauginiai projektai apimantys Neringos savivaldybės ir aplinkines teritorijas. Kai kuriuos iš jų dalinai finansuoja savivaldybė.

 

Neringos savivaldybės dalinai finansuojami projektai

 

Europos Sąjungos fondo Life Nature projektas 
„Natura 2000 teritorijų tvarkymas ir apsauga Lietuvos pajūryje“

 

Pagrindinis šio projekto tikslas yra iš esmės sutvarkyti nykstančias ES svarbos vertybes Lietuvos pajūryje, bei parengus atitinkamus dokumentus užtikrinti ilgalaikę šių vertybių apsaugą.

Projekto pareiškėjas – Ekologinis klubas „Žvejonė“

Projekto partneriai: Ekologijos institutas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Pajūrio regioninio parko direkcija.

Projekto eigoje parengti trys gamtotvarkiniai planai, iš kurių vienas – Kuršių nerijos nacionaliniame parke esančių Natura 2000 vertybių apsaugai. Ekologijos institutas atliko seriją tyrimų Kuršių mariose ir ištyrė saugomų ES svarbos žuvų rūšių migracijų takus, nerštavietes. Šioms rūšims – salačiui, perpelei, lašišai, ožkai, buvo parengtos specialios apsaugos rekomendacijos, kurių pagrindu parengtas Kuršių marių tvarkymo planas.

Parengta informacinė medžiaga, bukletai apie projektą, vykdomas veiklas („Natura 2000 buveinės Kuršių nerijoje“, „Natura 2000 Kuršių mariose“ ir kiti). Sukurtas dokumentinis filmas apie Natura 2000 buveinės projekto teritorijoje.

Grobšto ir Naglių gamtos rezervatuose įrengtos apsauginės tvoros, atitvarai, siekiant apsaugoti natūralias buveines ir sumažinti neigiamą rekreacinį poveikį Kuršių nerijos nacionaliniame parke.

Projektas baigtas.

 

Daugiau informacijos:

 

Life Nature projekto „Natura 2000 teritorijų tvarkymas ir apsauga Lietuvos pajūryje“ svetainė: http://www.zvejone.lt/life/

 

 

Projektas „Jūrinio erelio apsauga Lietuvoje“

 

Projekto tikslas - išsaugoti ir pagausinti globaliai nykstančio jūrinio erelio (Haliaeetus albicilla) populiaciją Lietuvoje. Projekto metu vykdomi tiriamieji - praktiniai jūrinių erelių apsaugos darbai, kurių pagrindiniai uždaviniai - išaiškinti natūralias erelių perimvietes ir vykdyti jų monitoringą bei surasti tinkamas vietas dirbtiniams lizdams ir juos iškelti.

Projekto eigoje 2003-2006 m. Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse surasti 78 natūralūs lizdai, nustatytos 52 jūrinių erelių sėkmingai perėjusios poros, pagaminti ir iškelti 92 dirbtiniai lizdai, vykdytas papildomas maitinimas žiemą 10 aikštelių. Išleista informacinė medžiaga apie jūrinį erelį, jo populiacijų apsaugą Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse. Visuomenės švietimui eksponuojama fotografijos paroda apie jūrinį erelį ir projektą, kuri 2007 metais buvo eksponuota ir Neringoje.

Projektas tęsiamas.

 

Daugiau informacijos:

 

Projekto „Jūrinio erelio apsauga Lietuvoje“ svetainė:

 http://www.litagra.lt/projektas

 

 

Kiti projektai

 

Projektas „Prisitaikymo prie klimato kaitos 
politikos ir strategijų rengimas Baltijos jūros regione“

 

Projekto (angl. Developing Policies and Adaptation Strategies to Climate Change in the Baltic Sea Region (ASTRA)) tikslas – nustatyti klimato kaitos poveikį Baltijos jūros regionui ir parengti prisitaikymo prie klimato kaitos politiką ir strategijas.

ASTRA projektą iš dalies finansavo Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas pagal Baltijos jūros regiono Interreg IIIB Kaimynystės programą.

Pagrindinis ASTRA projekto koordinatorius – Suomijos geologijos tarnyba. Projekte dalyvavo 34 partneriai, atstovaujantys įvairias Baltijos jūros regiono šalis. Iš Lietuvos šiame projekte dirbo keturios institucijos – VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, Geologijos ir geografijos institutas, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Hidrologijos ir klimatologijos katedra.

Įgyvendinant ASTRA projektą Lietuvoje, buvo vykdomi moksliniai tyrimai Klaipėdoje ir Kuršių nerijoje. Šiais tyrimais buvo siekiama nustatyti klimato kaitos poveikį socialiniam, ekonominiam ir aplinkos sektoriams Lietuvos pajūryje.

Svarbiausi ASTRA projekto rezultatai pristatomi leidinyje „Klimato kaita: prisitaikymas prie jos poveikio Lietuvos pajūryje“ (2007).

Projektas sėkmingai baigtas 2007 metų gruodžio mėnesį.

 

 

Daugiau informacijos:

 

Projekto „Prisitaikymo prie klimato kaitos politikos ir strategijų rengimas Baltijos jūros regione“ svetainė: http://www.astra-project.org/

 

VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras svetainė: http://www.ecat.lt/

 

Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros svetainė (galima parsisiųsti knygą „Klimato kaita: prisitaikymas prie jos poveikio Lietuvos pajūryje“):  http://www.hkk.gf.vu.lt/

 

 


Paskutinis atnaujinimas: 2009-06-09 13:54:28
 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 3898
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 62