NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Bus vertinamos galimybes Neringoje įregistruoti aerodromą

Sprendimai dėl galimybės ir vėl Nidoje leistis mažiesiems orlaiviams turi būti priimti per mėnesį – tokią užduotį institucijoms suformavo Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetas.

Dėl būtinybės institucijoms bendradarbiauti ieškant galimybių Nidoje leistis mažiesiems orlaiviams kiek anksčiau pasisakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kartu su Seimo Ekonomikos komitetu šiuo klausimu diskutavo Susisiekimo ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų tarnybos, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos aeroklubo, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos, Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos atstovai ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Mažųjų orlaivių skrydžiai į Nidą po keliolikos metų pertraukos buvo atnaujinti 2016-aisiais, kuomet Neringos savivaldybės administracijai buvo išduotas Civilinės aviacijos administracijos leidimas, leidžiantis įrengti ir naudoti skrydžiams gyvenvietės Purvynės gatvėje esančią lauko aikštelę.

Lauko aikštelė buvo įrengta Nidoje esančiame kilimo-tūpimo take. Siekiant įgyvendinti tokių aikštelių įrengimui keliamus reikalavimus buvo iškirsti greta šio tako buvę ir saugiai oreivystei trukdę medžiai, atliktas ženklinimas, įrengtas vėjarodis.

Orlaivių skrydžiai į Nidą ir vėl apriboti 2017-aisiais įsigaliojus Lietuvos kariuomenės vado įsakymui, kuris riboja skrydžius Lietuvos Respublikos pasienio zonoje. Leidimas civilinio orlaivio skrydžiui neišduodamas, jei planuojamas skrydis yra priskiriamas prie grupinio, sportinio, rekreacinio, pramoginio ir panašaus pobūdžio skrydžių.

„Ši tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, net ir pasienio zonoje, bet tenka apgailestauti, kad Nidoje esama infrastuktūra turi tik lauko aikštelės statusą, nors daugeliu kitų parametrų esama infrastruktūra atitinka aerodromo statusą. Kliūtimi siekiant įregistruoti aerodromą tampa Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas“, - situaciją komentuoja Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Seimo Ekonomikos komitetas kreipėsi į posėdyje dalyvaujančias institucijas, prašydamas per vieną mėnesį išanalizuoti situaciją ir pasiūlyti teisinius kelius, kaip Nidos lauko aikštelei galėtų būti suteiktas aerodromo statusas, neatliekant papildomų statybos darbų.

Jau kitą savaitę Neringoje lankysis VšĮ Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos atstovai, kurie vertins galimybes Neringoje įregistruoti aerodromą.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.