NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Aptartas saugios elgsenos vandenyje užtikrinimas

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis inicijavo susitikimą, skirtą aptarti saugios elgsenos vandenyje užtikrinimą.

Susitikime dalyvavo Valstybės sienos apsaugos, Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybų, Neringos policijos komisariato atstovai. Diskusijos metu didžiausias dėmesys skirtas saugiam vandens pramogų organizavimui. Atkreipti didesnį dėmesį į tinkamą tokių paslaugų teikimo kontrolę paskatino įvykiai, kuomet sustiprėjus vėjui pavojuje atsidūrė asmenys, plaukiantys irklente ar vandens dviračiu. 

„Vandens pramogos sparčiai populiarėja ir įvairėja, dėl to vis dažniau susiduriame su iki tol neįprastomis problemomis. Turime įvertinti, ar paslaugų teikėjai imasi visų priemonių, siekiant užtikrinti žmonių saugumą, ar tinkamai juos supažindina su vandens inventoriaus naudojimosi instrukcija“, - apie diskusijos aktualumą kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Kaip informavo Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys, šalies teisės aktai numato, kad už teikiamų paslaugų saugumą atsako paslaugos teikėjas, tad jis turi įvertinti ir tokį veiksnį kaip oro sąlygų tinkamumą. Siekiant apie tai priminti ir aktualizuoti, Neringos savivaldybė nusprendė kreiptis tiesiogiai į paslaugų teikėjus.

Aktuali ir dar viena problema – vandens inventoriumi besinaudojantys asmenys tampa kliūtimis vandens eismo dalyviams.

„Matome, kaip vandens dviračiais plaukiantys asmenys įplaukia į farvaterį, Nidos uostą, nepaiso jokių laivybos taisyklių, nes dažniausiai apie jas net nenutuokia, ir taip tampa ne tik kliūtimis vandens transportui, bet ir kelia grėsmę savo saugumui“ , – pabrėžė Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Susitikimo dalyviai sutiko, kad reikia ieškoti galimybių Kuršių marių akvatorijoje išskirti zonas, kurių ribose būtų galima plaukti saugiai vandens įrenginiais.

Atkreiptas dėmesys ir į tokią detalę kaip gelbėjimosi liemenių spalva – posėdžio dalyvių teigimu gelbėjimo operacijas palengvina ryškiai matomos liemenės, pavyzdžiui, oranžinės spalvos. Tokioms, ryškiaspalvėms ir turėtų būti skiriama pirmenybė.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.