NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Renginiai
Unikalus knygų namelis skaityti kvies ir Preiloje

Birželio 6 d., šeštadienį, 18 val. Preiloje (trečioje pagal dydį Neringos gyvenvietėje) visuomenei bus pristatytas knygų namelis, kuriame bet kuriuo paros metu galima bus pasiimti ir čia palikti knygų.

Tai trečiasis Neringoje pastatytas knygų namelis, sukurtas juodkrantiškio skulptoriaus Alberto Danilevičiaus. Jei pirmieji du simbolizuoja Nidos ir Juodkrantės švyturius, tai pastarasis primins liūdną ir dramatišką užpustytų Kuršių nerijos kaimų istoriją. Lauko bibliotekėlė pagaminta iš ąžuolo ir metalo  – tai namelis ant ratų, bylojantis apie priverstinį žmonių kraustymąsi iš vienos vietos į kitą. Taip 1843  metais Kuršių nerijoje atsirado naujas kaimas, pavadintas Preila –  ją bėgdami nuo pustomo smėlio įkūrė Naujųjų Naglių gyventojai. Visai netoli – tik už 1,5 km nuo Preilos stūkso kelis kartus užpustyti Karvaičiai – 18a. Kuršių nerijos parapijos centras.

Šalia Preilos bibliotekos (istorinio buvusios mokyklos pastato) ir bendruomenės namų pastatytas  knygų namelis vietos gyventojams ir turistams paliudys Preilos tapatybę, žadins žmonių kultūrinę atmintį  ir skatins skaityti.

Lauko bibliotekėlėje žmonės turės galimybę dalintis savo jau perskaitytomis knygomis.  Bibliotekėlę prižiūrės ir nuolat knygomis papildys Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos Preilos filialo darbuotoja.

„Neabejojame, kad  preiliškiai ir kurorto svečiai įvertins Neringos viešosios bibliotekos iniciatyvą skatinti skaitymą ir didinti  knygos prieinamumą. Preilos biblioteka yra labai vertinama kurorto svečių, į ją pasiimti knygų atvyksta ir pervalkiškiai. Nuo šiol visi ras knygų ir lauko bibliotekėlėje, kai bibliotekos darbo laikas bus pasibaigęs“, – sako Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė. Knygų namelis Preiloje pastatytas Neringos savivaldybės lėšomis.

Neringos lauko bibliotekėlės yra įtrauktos į Pasaulinį nemokamų bibliotekėlių žemėlapį, randamą interneto puslapyje: https.//littlefreelibrary.org

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūnio viešosios bibliotekos informacijaAtgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.