NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Ikimokyklinis ugdymas – atnaujintose patalpose

Naujuosius mokslo metus Neringa sutinka atnaujintomis ikimokyklinio ugdymo patalpomis.
Kelių savaičių bėgyje bus baigti įgyvendinti Juodkrantės darželio pastato paprastojo remonto darbai. Karantino režimą patalpų atnaujinimui išnaudojo Nidos lopšelio- darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas.

Juodkrantėje – netikėtumai
Vykstant Juodkrantės darželio pastato paprastojo remonto darbams, čia įsikūrusio Neringos gimnazijos Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus veikla laikinai perkelta į buvusį gyvenvietės mokyklos pastatą.

Pradėtas darželio pastato paprastasis remontas pažėrė netikėtumų, dėl kurių prireikė numatyti atlikti papildomus rangos darbus. Visų pirma, ardant betonines 20-30 centimetrų storio grindis pasimatė, kad vidaus inžineriniai tinklai (lietaus nuotekos, kanalizacijos, šalto, karšto vandens ir dalies šildymo vamzdyno) yra pakloti nesandariuose pogrindžio kanaluose. Dėl šios priežasties vamzdynai buvo surūdiję ir nesandarūs – po grindimis buvo plaunamas smėlis, dėl to atsirado tuštumos bei grindų nusėjimai. Buvo nuspręsta šias problemas šalinti, įgyvendinant darbus, kurie buvo nenumatyti.

Pradėjus keisti apšvietimo sistemos instaliaciją pastebėta, kad elektros ir apšvietimo sistema – visiškai susidėvėjusi ir nebuvo rekonstruota nuo  pat pastato statybos pradžios. Nuspręsta atlikti kaitrinių lempų keitimą į šiuolaikiškas, energiją taupančias bei rekonstruoti visų patalpų apšvietimo sistemą. Tam turėjo būti parengtas apšvietimo, elektros tiekimo sistemos projektas. Be to, numatyti ir papildomų patalpų, kur buvo klojami elektros kabeliai, sienų ir lubų apdailos darbai.

Be minėtų papildomų darbų, atliekant pastato vidaus patalpų remontą, buvo pakeistos vidaus durys, klozetai, praustuvai, pusvonės, įrengti nauji karšto, šalto vandens ir nuotekų tinklai.  Po grindimis nuo lubų perkelti šilumos tinklai. Grindys buvo ne tik atnaujintos, bet ir apšiltintos. Pakeisti patalpose esantys šviestuvai, parinkti atsižvelgiant į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo įstaigoms keliamus reikalavimus. Įrengta nauja priešgaisrinė signalizacija, o skalbykloje ir virtuvėje – priverstinė ventiliacija. Atliktas įėjimo laiptų aikštelės, laiptų pakopų remontas. Atstatyta nusėdusi nuogrinda su naujais pagrindais. Sutvirtinti virtuves patalpų korpuso pamatai, šios patalpos suremontuotos pagal visus reikalavimus. 


Įgyvendinti ir lauko darbai
Dėmesys skirtas ir teritorijai aplink darželį –  demontavus buvusius, įrengti nauji pėsčiųjų takai,  suolai, suremontuoti lietaus kanalizacijos šuliniai, lauko lietaus nuotekos. Papildomai atnaujinta teritorijos veja.

„Įgyvendinant darbus tiek rangovai, tiek Neringos savivaldybės administracija susidūrė su netikėtumais, kuriems įveikti prireikė ne tik papildomų lėšų, bet ir laiko. Dedame visas įmanomas pastangas, kad į jiems įprastas erdves vaikai galėtų grįžti jau rugsėjį“, - teigia Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys.

Darželio (Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus patalpų) paprastojo remonto darbų vertė – kiek daugiau nei 340 tūkst. eurų. Darbai atlikti Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis. Darbus įgyvendino viešojo pirkimo konkursą laimėjusi UAB „Svajonių statyba“.

Patalpų tvarkymui išnaudojo karantiną
Karantino režimą tvarkybos darbams išnaudojo Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ darbuotojai. Atlikti darbai tapo proga darželyje apsilankyti Neringos savivaldybės merui Dariui Jasaičiui bei administracijos direktoriui Egidijui Šakaliui. Vizito metu išvysta tikrai daug – jaukesnį buvimą grupėse ir kitose patalpose kuria perdažytos sienos. Taip pat grupių, vaikų ugdymui skirtos salės grindys. Buvo pakeistos susidėvėjusios durys, langai ir palangės. Šio lopšelio-darželio remonto darbams skirta  19,7 tūkst. Eur Neringos savivaldybės biudžeto lėšų.

„Didžiuojuosi ir džiaugiuosi savo darbuotojais, kad visi dirbo su užsidegimu, norėjo, kad būtų gražiau. Atskirą padėkos žodį turime tarti BĮ „Paslaugos Neringai“,  kurios darbuotojai  mums padėjo ir konsultavo“, – apie atliktą darbą kalbėjo Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Joana Mažeikienė.

Anot mero Dariaus Jasaičio, įgyvendinti Nidos lopšelio-darželio tvarkybos darbai – tikras bendruomeniškumo ir nuoširdaus rūpesčio mažiausiųjų gerove pavyzdys.
„Nors Nidoje ir Juodkrantėje įgyvendinami darbai yra skirtingi savo masteliais, bet tiek pat reikšmingi įstaigų bendruomenėms – darbuotojams, tėveliams, vaikams. Viliuosi, kad įgyvendintų darbų dėka ugdymo aplinka ne tik atitiks vaikų poreikius, bet ir sustiprins saugumo jausmą, kurs šviesesnes nuotaikas“, - viliasi meras Darius Jasaitis.

 
   

 

        Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 

        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.