NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Taikos gatvės rekonstrukcija: gyventojų bei svečių patogumui ir saugumui suformuotos apylankos

Atsižvelgiant į tai, kad Taikos gatvės Nidoje rekonstrukcija vyksta vasaros sezono metu, svarbia užduotimi tampa privažiavimo prie greta esančių objektų užtikrinimas.

Siekiant, kad nesutriktų kurortu besirūpinančios Biudžetinės įstaigos „Paslaugos Neringai“, apgyvendinimo paslaugų teikėjų, Nidos meno kolonijos veikla, suformuoti laikini pravažiavimai, leisiantys sklandžiai pasiekti ir Parnidžio kopą. Be to, taip bus sudarytos sąlygos ir sklandžiam bei operatyviam specialiojo transporto pravažiavimui, pavyzdžiui, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, policijos. Taip pat pat privažiavimui prie elektromobilių įkrovimo vietos.

Du laikini privažiavimai suformuoti esamų, miškininkų naudojamų kelių vietoje. Vienas privažiavimas veda į BĮ „Paslaugos Neringai“ teritoriją, kitas – į E. A. Jonušo gatvę. Siekiant vartoti tausojančiai, šie keliai sutvirtinti naudoto asfalto granulėmis, prieš tai įvertinus jų tinkamumą – atitikimą norminių dokumentų keliamiems reikalavimams. Laikinas sprendimas pritaikytas, atsižvelgiant į Lietuvos automobilių kelių direkcijos rekomendacijas.

Už apylankos eismo organizavimo schemos parengimą yra atsakingi Taikos gatvės rekonstrukcijos rangovai. Parengta schema bus derinama su Neringos savivaldybės Nuolatine saugaus eismo komisija.

Kiek ilgai eismas bus nukreipiamas apylanka, priklausys nuo Taikos gatvės rekonstrukcijos darbų operatyvumo, o tam įtakos gali turėti ir meteorologinės sąlygos. Vos tik apylankos būtinybės nebeliks, buvusi miško takų būklė bus atstatyta.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos rekomendacijos apibrėžia, kad naudotas asfaltas yra laikomas kelių tiesimo medžiaga. Siekiant racionalių ir ekonomiškai pagrįstų sprendimų, Taikos gatvės rekonstrukcijos metu gautos naudoto asfalto granulės bus panaudotos kaip pagrindas privažiavimo keliui prie pietinės Pervalkos dalies. Šis privažiavimas yra vienintelis oficialus Neringos žvyrkelis. Neringos savivaldybės administracija jau yra parengusi privažiavimo kelio prie pietinės Pervalkos dalies įrengimo projektą (kelio ilgis 1520 m).

Taikos gatvei rekonstruoti reikalingos lėšos – 1 milijonas eurų numatytos 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezerve valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti. Papildomas finansavimas, siekiantis 1, 5 mln. eurų, skirtas paskirstant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšas atrankos komisijos atrinktiems pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti.
Skirtos lėšos turi būti investuotos iki šių metų galo, dėl to svarbus sklandus ir nepertraukiamas Taikos gatvės rekonstrukcijos darbų organizavimas.

Neringos savivaldybė nuoširdžiai atsiprašo kurorto gyventojų ir svečių dėl galimų nepatogumų.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.