NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Juodkrantėje daugiau koronaviruso atvejų nenustatyta

Praėjusį penktadienį 34 juodkrantiškiams atlikti COVID-19 tyrimai iš nosiaryklės – visi atsakymai neigiami.

Tyrimai atlikti Juodkrantės gyventojams, galimai kontaktavusiems su asmeniu, kuriam nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis Neringoje.

Imtasi skubių veiksmų

Apie tai, kad būtent Juodkrantėje nustatytas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, Neringos savivaldybei buvo pranešta gegužės 11-osios rytą. Tą pačią dieną imtasi veiksmų – buvo renkami duomenys apie tai, su kuo šis asmuo galėjo kontaktuoti, o vakare nustatytiems asmenims atlikti koronaviruso greitieji testai. Iš viso buvo atlikta apie 30 greitųjų kraujo testų – nei vieno susirgimo koronavirusu atvejo tuomet nenustatyta.

Siekiant maksimaliai užtikrinti Juodkrantės bendruomenės saugumą, bendradarbiaujant su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, buvo inicijuoti koronaviruso tyrimai iš nosiaryklės. Neringos savivaldybės, pirminio sveikatos priežiūros centro bei socialinių paslaugų centro darbuotojų pastangomis, Juodkrantėje buvo įrengtas laikinas mobilusis punktas, kuriame 34 minėtiems asmenims paimti tepinėliai laboratoriniams tyrimams atlikti. Kaip pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, visi atsakymai – neigiami.

Būtina saviizoliacija

„Savaitę pradedame džiugia žinia – daugiau koronaviruso atvejų Neringoje nenustatyta. Visgi, kiekvienas esame atsakingas už tai, kad susirgimų statistika nedidėtų. Primenu, kad šiuo metu galioja karantino režimas, kurio nurodymų būtina visiems laikytis“, – būti atsakingais ir bendruomeniškais kviečia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Visgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad net ir neigiamo atsakymo atveju – būtina kontaktą su sergančiuoju turėjusių saviizoliacija. Ištirtų juodkrantiškių atveju – iki gegužės 20-osios (pagal NVSC Klaipėdos departamento sprendimą). Asmuo liga gali būti užsikrėtęs net iki 37 parų, o tuo pačiu būti ir jos nešiotojas, tad net ir po 14 dienų saviizoliacijos rekomenduotina stebėti savo sveikatos būklę, gyventi laisviau (nebeužsidarius namie), tačiau laikantis visų karantino sąlygų viešumoje ir bendraujant.

Koronaviruso plitimo prevencija – nurodymų laikymasis

Privalomoje saviizoliacijoje šiuo metu yra ir asmuo, artimai bendravęs su sergančiuoju koronavirusu – jam organizuojamas tepinėlio iš nosiaryklės paėmimas.

Karantino metu būtina laikytis asmens higienos (čiaudėjimo, kosėjimo etiketo ir kt.). Nesiburiuoti didesnėmis nei 5 asmenų grupelėmis (išskyrus šeimas), vengti ilgesnio nei 15-20 min. kontakto, laikytis saugaus 1 metro atstumo vienas nuo kito. Viešojo susibūrimo vietose (vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštynuose ir kt.) nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60-ies metų amžiaus ir turintiems lėtinių susirgimų.

Neringos savivaldybė nuoširdžiai dėkoja Neringos pirminės sveikatos priežiūros centrui, Neringos socialinių paslaugų centrui, Neringos policijos komisariatui ir Juodkrantės bendruomenės nariams už nuoširdų bendradarbiavimą siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui Neringoje. Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 

        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.