NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Pasitarimas su Neringos bičiulių parlamentine grupe: problematika ir perspektyvos

Šį pirmadienį, sausio 25 dieną, vyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Andriaus Bagdono inicijuotas Neringos bičiulių parlamentinės grupės virtualus pasitarimas su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu, dalyvavo ir vicemeras Narūnas Lendraitis.

Jo metu, be neseniai vykusioje viešoje diskusijoje aptartos šildymo problematikos, Neringos meras pristatė dar 3 daugiausiai nuogąstavimų keliančius klausimus kurorto savivaldybėje. Daugiausiai diskusijų ir tuo pačiu grupės narių pritarimo sulaukusi mero įvardinta problema – tai yranti, nesaugi Kuršių marių krantinė ties Preila, Pervalka ir Nida, ypač situacija kritinė yra Preiloje. Deja, bet vanduo kasmet atima iš Kuršių nerijos apytiksliai po 1 m. pločio ruožą sausumos teritorijos. Senoji krantinė yra suskilinėjusi ir tuščiavidurė, tad čia tik laiko klausimas, kada stipresnė audra ją visiškai suardys ir vanduo pasieks ant pačio kranto stovinčius statinius, kurių dauguma yra į paveldo sąrašą įtrauktos saugomos sodybos. Šiuo metu savivaldybė turi parengusi projektą daliai Preilos krantinės tvarkyti, taip pat ir statybos leidimą, tačiau tokios rekonstrukcijos kaštai be centrinės valdžios įsikišimo yra tiesiog nepakeliami savivaldybei. Tai kainuotų apie 3,5 mln. Eurų.

Kita opi problema – dviračių takai. Nuolat girdimos pastabos savivaldybei, kad jie netvarkomi ar tvarkomi per daug vangiai. Problema ta, kad nors žmonės tais takais vaikšto ir važinėja jau dešimtmečius, nemaža jų dalis yra neegzistuojantys dokumentuose, o įteisinti jų neleidžia LR miškų įstatymas. Tai ir yra didžiausia kliūtis, sprendžiant šį klausimą. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija yra paruošusi įstatymo projektą, viliantis, kad jį priėmus, tokių kliūčių nebeliks.

Taip pat buvo išskirta žmogiškųjų išteklių problema – kaip žinia, vietos gyventojų yra nedaug ir jų nepakanka visoms pareigybėms užimti, ypač tais atvejais, kai reikalinga konkreti kvalifikacija ar patirtis. Taigi savivaldybei darbuotojus tenka „vilioti“ ir iš kitų miestų, suteikiant tarnybinius būstus, kurių turima labai nedaug. Kalbant apie jų skaičiaus didinimą, susiduriama su aukšta nekilnojamo turto kaina ir ribota teritorija, kur leidžiamos statybos.

Parlamentinės grupės nariai, išklausę šių problemų aspektus, pritarė, kad būtina imtis dar konkretesnių veiksmų, išgryninant problemų sąrašą, įvertinant jau taikytas priemones joms spręsti, tų priemonių nepasiteisinimo priežastis, taip pat kuo konkrečiau numatant reikalingų lėšų poreikį. Nutarta, kad pasibaigus karantino režimui, bus planuojamas išvažiuojamasis šios parlamentinės grupės posėdis į Neringą, siekiant išnagrinėti problemas „iš arti“, kad kiti pasitarimai būtų kiek įmanoma labiau konstruktyvūs, jau su konkrečiais pasiūlymais, numatomais veiksmais - tai galbūt leistų siūlyti ir LR Vyriausybės išvažiuojamąjį posėdį.

Grupės nariai domėjosi ir kitais aktualiais klausimais, kaip pavyzdžiui, kelio Smiltynė-Nida remonto perspektyvos, buvusios Juodkrantės mokyklos rekonstrukcija, Gintaro įlankos situacija, kultūros ir turizmo centro statybos bei Taikos gatvės rekonstrukcija. Buvo teirautasi dėl atliekų tvarkymo Neringoje mechanizmo ir pasidžiaugta, kad jos jau kurį laiką nebesikaupia, yra išvežamos iš teritorijos. Aptarta ir kai kurių miško takų sutvarkymo būtinybė, neatitrūkstant nuo ekologiškumo sąvokos ir jo skatinimo. Pašnekovams buvo įdomus ir švietimo paslaugų prieinamumas.

Džiugu, kad tiek daug svarbių temų buvo paliesta šio susitikimo metu, tačiau visgi reiktų daryti išvadą, kad daugeliu atvejų ne viskas priklauso tik nuo pačių neringiškių, nuo vietinės valdžios sprendimų. Neringa – unikali visos Lietuvos vietovė, todėl yra taikoma nemažai „saugiklių“ ir pagrindiniai svarbiausi sprendimai priimami centrinės valdžios Vilniuje. Net ir kalbant apie statybų leidimus naujiems statiniams – juos, pritarus LR aplinkos ministrui, išduoda Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija prie LR Aplinkos ministerijos.

Reiktų priminti, kad ši grupė buvo įsteigta 23 – jų Seimo narių praėjusių metų gruodį, siekiant bendradarbiavimo ir dalinimosi patirtimi dėl specifinių, šiam unikaliam Lietuvos kraštui būdingų problemų sprendimo. Grupės pirmininku buvo išrinktas seimo narys, tikras neringiškis, Andrius Bagdonas, o pavaduotojais tapo buvęs Neringos meras, šio krašto ambasadorius, Antanas Vinkus ir politikas Mykolas Majauskas. Prie grupės taip pat prisijungė LR Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas.

Grupei priklauso šie parlamentarai: A. Bagdonas, M. Majauskas, A. Vinkus, A. Armonaitė, D. Asanavičiūtė, Z. Balčytis, A. Gedvilienė, E. Gentvilas, S. Gentvilas, A. Guoga, V. Juozapaitis, I. Kačinskaitė-Urbonienė, V. Kernagis, A. Kupčinskas, P. Kuzmickienė, R. Miliūtė, R. Morkūnaitė-Mikulienėne, G. Paluckas, E. Sabutis, P. Saudargas, J. Urbanavičius, R. Vaitkus ir E. Zingeris.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
        

                 Stiliaus vadovas

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.