NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Neringos savivaldybės interneto svetainė netrukus bus atjauninta. Nors naujoji svetainė dar neveikia visu pajėgumu, kviečiame pasižvalgyti čia

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Neringoje vyko skęstančiųjų gelbėjimo mokymai

2021 m. rugsėjo 29 dieną Neringoje vyko tarptautiniai bendri mokymai, kuriuose dalyvavo  dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos. Šių mokymų tikslas – tobulinti gebėjimus skęstančiųjų gelbėjimo operacijose bei  pasidalinti patirtimi.  Visiems susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Neringos meras Darius Jasaitis ir palinkėjo naudingų teorinių bei praktinių žinių.

Pastarųjų penkerių metų žūstančiųjų vandenyje statistika – negailestinga. Lietuvoje per metus vidutiniškai  nuskęsta apie 130 žmonių, o dažniausia skendimų priežastis – neatsargus elgesys. Gelbėtojų darbe labai svarbu - laiku  atpažinti skendimą, kuris paprastai vyksta tyliai, o vaizdai – kai skęstantysis rišliai ir garsiai šaukiasi pagalbos, mosuoja rankomis – labiau  būdingi kino filmo siužetams nei gelbėtojų realybėje. Todėl gelbėtojams bei kitų tarnybų specialistams labai svarbu turėti įgūdžių bei kompetencijų ne tik laiku pastebėti skendimą, bet ir imtis operatyvių veiksmų gelbėjant žmogaus gyvybę. Tokiomis situacijomis kiekviena sekundė yra svarbi.

Ką daryti, pastebėjus skendimą, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kaip organizuojamos gelbėjimo operacijos – tai vienos pagrindinių vykusių  mokymų temos.  Tačiau mokymų dalyviai turėjo galimybę ne tik išklausyti teorinę medžiagą, bet ir įgytas žinias patikrinti vykdant praktines individualias bei komandines  užduotis. Taip pat buvo surengtos praktinės pratybos Nidos šiauriniame paplūdimyje, kur buvo inscenizuota skęstančiojo gelbėjimo operacija Baltijos jūroje.

Mokymai organizuoti įgyvendinat projektą LLI-441 „Žmonių saugumą užtikrinančių paslaugų gerinimas Baltijos jūroje pakrantėje per tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp Vakarų Lietuvos regiono ir Kuržemės regiono Latvijoje (ONLY SAFE!)”. Projektą įgyvendina Neringos savivaldybės administracija kartu su penkiais partneriais iš Lietuvos ir Latvijos – Liepojos miesto savivaldybės komunalinių paslaugų įmone, Liepojos miesto savivaldybės policija, Latvijos Respublikos valstybine policija bei Palangos miesto savivaldybės administracija ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.

Projektas iš dalies finansuojamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos lėšomis. Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 449 813,34 Eur. Projektas įgyvendinamas nuo  2020 m. rugpjūčio 1 d. iki  2022 m. liepos 31 d.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, Neringos savivaldybės administracijos Strateginio planavimo, investicijų ir turizmo skyriaus vedėja (el. paštas vilma.kavaliova@neringa.lt, tel. 8615 89589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

 Atgal Spausdinimo versija

                 Stiliaus vadovas 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
montre rolex replique rolex repliques montres