NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Kviečiame susipažinti su atmintine dėl paslaugų teikimo karantino metu

Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos teikiamas rekomendacijas dėl sveikatos saugos reikalavimų užtikrinimo karantino metu, visiems verslo ir ūkio subjektams, gyventojams bei darbuotojams, parengėme trumpą atmintinę:

 • Laikytis asmens higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.);
 • Darbuotojai rankas turi dezinfekuoti ne rečiau kaip kas 2 val., o esant poreikiui ir dažniau;
 • Užtikrinti, kad paslaugų teikėjai darbo metu dėvėtų asmens apsaugos priemones;
 • Paslaugos teikimo vietoje turi būti užtikrintos dezinfekcinės priemonės darbuotojui ir paslaugos gavėjui;
 • Skatinti lankytojus už prekes ir (arba) paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais;
 • Organizuoti lankytojų, pirkėjų ar kt. srautus, atsižvelgiant į įstaigos plotą ir siekiant išvengti grūsčių;
 • Užtikrinti, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima;
 • Informuoti darbuotojus, kad turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.) į darbą nevyktų  - rekomenduoti jiems konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu. Jeigu institucija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronovirusoinfekciją), apie tai turi būti informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 • Paslaugų teikėjai privalo:

Užtikrinti, kad vienam paslaugų vartotojui arba kitam lankytojui būtų skirtas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba vienu metu paslaugą teikti tik vienam vartotojui, jeigu paslaugos teikimo vietos patalpų plotas neleidžia vienam vartotojui skirti 10 kv. m patalpų ploto. Būtų laikomasi saugaus 2 metrų atstumo, o kontaktas truktų ne ilgiau 10 – 15 min.

Užtikrinti, kad tarp paslaugų teikėjų (darbuotojų) darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 metrų atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.

 • Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 kartą per valandą.
 • Užtikrinti, kad dažnai liečiami paviršiai įstaigų patalpose būtų dezinfekuojami dažniau nei įprasta.
 • Patalpų valymą ir dezinfekciją atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose.
 • Apgyvendinimo paslaugų pirmenybė teikiama tiems sektoriams, kurie vykdo veiklą teikdami atskirų butų nuomos paslaugą (viešbučių veikla šalyje yra vis dar uždrausta). Apgyvendinimo paslaugų teikėjai karantino metu turi užtikrinti visus higienos reikalavimus.
 • Kilus klausimams karantino metu privalomų reikalavimų ar koronaviruso temomis, Neringos paslaugų teikėjai gali kreiptis į Neringos savivaldybės specialistus tel. 8 469 52621.

Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacjosAtgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.