NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
„Neringos žvejų bendruomenės interesų atstovavimo ir organizacijų veiklos tobulinimo mokymai bei strateginių tikslų įgyvendinimas“

Projekto Nr.

EŽF-13-PŽ-02-014

Aprašymas

Fondas

Europos žuvininkystės fondas

Pagrindinė Neringos žvejų bendruomenės problema – silpnai išnaudojamos kooperacijos galimybės bei neišvystytas žvejų bendruomeniškumas. Neringos žvejų bendruomenės nariai geba dirbti savarankiškai, tačiau rodo mažai pastangų kooperuotis dėl bendrų Neringos krašto žvejybos sektoriaus ar bendruomenės tikslų ir interesų. Dažnai bendruomeniškumo ir kooperacijos galimybes nusveria individualios naudos ieškojimas. Taip pat didžioji dalis Neringos žvejų bendruomenės narių nėra iniaciatyvūs, nediegia inovacijų savo versle, neturi verslumo įgūdžių, nors ir yra savo amato specialistai. Šio projekto tikslas ir būtų stiprinti Neringos žvejų bendruomenės interesų atstovavimo ir organizacijų veiklos įgūdžius bei įgyvendinti bendruomenės strateginius tikslus.

Vietos projektas grindžiamas Neringos žvejų bendruomenės poreikiais. Prieš rengiant šį projektą buvo įvykdyta Neringos žvejų bendruomenės neanoniminė apklausa. Atlikta apklausos rezultatų analizė įrodo vietos projekto būtinybę.

Projekto įgyvendinimo metu planuojama vykdyti tokias veiklas:

- Neringos žvejų bendruomenės narių susipažinimas su gerąja giminingų užsienio organizacijų valdymo patirtimi. Šios veiklos vykdymo metu planuojama suorganizuoti keturių aktyviausių Asociacijos „Vidmarės“ narių bei dviejų Neringos savivaldybės verslo ir strateginės plėtros skyriaus darbuotojų du pažintinius vizitus pas Danijos bei Švedijos žvejų bendruomenes vienijančias organizacijas. Vizitų tikslas – susipažinti su organazacijų steigimo ir valdymo, organizacijų strategijų ir veiklos planų kūrimo, bendradarbiavimo su vietos valdžia bei kitomis verslą vienijančiomis organizacijomis patirtimi. Šios šalys pasirinktos dėl to, kad čia yra stiprios nevyriausybinės ir profesinės organizacijos, turinčios ilgametes veiklos ir bendruomeniškumo tradicijas. Kiekvieno vizito trukmė – 4 dienos. Pirmasis vizitas planuojamas pirmaisiais projekto įgyvendinimo mėnesiais. Antrasis vizitas planuojamas septintą – aštuntą projekto įgyvendinimo mėnesį.

 Organizacijos valdymo mokymų organizavimas asociacijos „Vidmarės“ nariams. Mokymų metu bus nagrinėjamos šios temos - organizacijos strategijos rengimo metodika bei praktika; organizacijos valdymo ir veiklos plėtros planavimo ir įgyvendinimo principai bei praktika;

Šių mokymų uždaviniai:

–   Sužinoti  ir aptarti teorinius ir praktinius strateginio plano rengimo metodus;

– Apibrėžti pagrindinius išorės aplinkos ir organizacijos vidaus elementus, įtakojančius strateginius pasirinkimus;

– Įsisavinti praktinius strategijos formulavimo, parametrizavimo ir įgyvendinimo metodus;

–   Išmokti efektyviai perteikti ir komunikuoti suformuotą strategiją. 

 

Parengta asociacijos "Vidmarės" veiklos plėtros strategija. 

Agentūra

Nacionalinė mokėjimo agentūra; VšĮ „Pasienio žuvys"

Biudžetas

93 728 LT

ES Parama

88 374 LT

Valstybės biudžeto lėšos

5 354 LT

Savivaldybės biudžeto lėšosPaskutinis atnaujinimas: 2015-09-03 11:00:23
 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.