NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Neringos savivaldybės interneto svetainė netrukus bus atjauninta. Nors naujoji svetainė dar neveikia visu pajėgumu, kviečiame pasižvalgyti čia

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
Naujienos
Įgyvendinto projekto rezultatai - daugiau įgūdžių bei žinių apie sveiką gyvenseną

Sveikata - didžiausias mūsų turtas, kuriuo reikia rūpintis ir tausoti visą gyvenimą. Neringos savivaldybės   administracija, atliepdama bendruomenės poreikius pagal vykdytos apklausos rezultatus, inicijavo bei įgyvendino projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Neringos savivaldybėje“. Rugsėjo mėnesį buvo užbaigtas trejus metus trukęs projektas, kurio veiklose dalyvavo per 260  mūsų bendruomenės narių.

Dėmesys sveikai gyvensenai  – nuo mažumės

Projekto metu buvo siekiama akcentuoti sveiko gyvenimo būdo privalumus ir padėti ugdyti sveikos gyvensenos įpročius nuo mažens, o sveikatą vertinti kaip vieną svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime. Įgyvendinant projektą buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Nidos lopšeliu-darželiu „Ąžuoliukas“, Neringos gimnazija bei jos Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriumi.

3-7 metų darželinukai žaisdami galėjo susipažinti su sveikatai palankiu maistu, dalyvauti patiekalų gaminimo etapuose ir degustacijose. Ši veikla padėjo vaikams pažinti maisto produktų kelionę iki jų stalo, sužinoti daugiau apie maisto produktus ir iš arčiau pamatyti maisto gaminimo procesą iš sveikatai palankių produktų, kurie svarbūs vaikų darniai fizinei ir protinei raidai.

Neringos gimnazijos 8-10 metų mokiniai projekto metu turėjo galimybę įgyti teorinių ir praktinių žinių apie burnos higieną, o įgytos žinios padės sumažinti dantų ir dantenų ligų riziką. Vyresnieji - 16-18 metų - mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie savipagalbos būdus, kurių tikslas - ugdyti emocinį raštingumą, pasitikėjimą savimi, asmenybės atsparumą stresui ir nerimui. Taip pat šio amžiaus mokiniai mokėsi teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Mokymus vedė profesionalūs medikai. Mokymuose įgytos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios, kurias prireikus bus galima pritaikyti nelaimės atveju. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas demonstraciniams užsiėmimams, kurie, tikimasi,  prisidės prie aktyvaus fizinių įgūdžių suformavimo.

 Vyresnio amžiaus asmenys – aktyvūs veiklų dalyviai

Vienas iš svarbiausių geros savijautos ir energijos komponentų yra mityba ir aktyvus gyvenimas. Įgyvendinant projektą vykdomomis veiklomis stengiamasi padėti vyresnio amžiaus žmonėms keisti požiūrį į savo sveikatą ir dar labiau ja rūpintis.

Geriausiai jaučiamės, kai galime realizuoti save, įveikti stresą ir produktyviai atlikti savo darbus, todėl bendradarbiaujant su Neringos socialinių paslaugų centru buvo organizuoti streso valdymo mokymai, kurių metu buvo pateikta informacija ir rekomendacijos, kaip identifikuoti ir valdyti stresą. Taip pat buvo suorganizuoti meninės terapijos užsiėmimai – jų metu buvo skatinama per kūrybos procesą atskleisti ir priimti savo nuotaikas,  jausmus bei  geriau save pažinti.

Įgyvendinant projektą buvo suorganizuotas paskaitų ciklas apie griuvimus ir jų prevenciją, kurių metu klausytojai buvo supažindinti su griuvimo rizikomis ir pasekmėmis sveikatai, jiems suteikiama praktinių žinių, kaip išvengti griuvimo traumų.

Sveika mityba turi įtakos mažinant lėtinių neinfekcinių ligų riziką ar siekiant palengvinti ligos būklę, todėl, akcentuojant mitybos svarbą, viena iš projekto organizuotų veiklų - paskaitos ir praktiniai užsiėmimai būtent apie sveiką mitybą. Buvo skatinama gerinti sveikatą, sveikiau maitinantis, renkantis sveikatai palankesnius maisto produktus.

Taip pat Neringos gyvenvietėse buvo organizuojamos įvairios demonstracinės mankštos, kurių metu įgytos žinios ir įgūdžiai, tikimasi, paskatins dalyvius savarankiškai sportuoti ir išlikti fiziškai aktyviems.

Dėl papildomos informacijos apie įgyvendintas projekto veiklas bei rezultatus  galite kreiptis į  Vilmą Kavaliovą, Strateginio planavimo, investicijų ir turizmo skyriaus vedėją, tel. (8 469) 51 259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.ltAtgal Spausdinimo versija
 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.