NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
Naujienos
Meras Darius Jasaitis: Nidos aerodromas jau viršijo lūkesčius

Baigiantis aktyviajam skraidymo sezonui šalies aviacijos atstovai aptarė pirmuosius Nidos aerodromo veiklos mėnesius.

Nidos aerodrome susirinkusius aviatorius sveikino Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

„Po stovinčiu akmeniu vanduo neteka - nebūtų meras ir entuziastai judinę Nidos aerodoromo klausimo, jo šiandien nebūtų buvę. Šiandien esu čia antrąjį kartą, pirmąjį – kaip Susisiekimo ministras, o šiandien kaip turizmo klausimus kuruojantis ministras, o Nidos aerodromas turi perspektyvą kaip aviacinio turizmo objektas“, – kalbėjo ministras R. Sinkevičius, dėkojęs institucijoms, prisidėjusioms prie galimybės Neringoje leistis mažiesiems orlaiviams.

Kaip pažymėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, būtent R. Sinkevičius buvo tas asmuo, kurio svaraus indėlio dėka Nidos lauko nusileidimo aikštelei buvo suteiktas civilinio aerodromo statusas. Atverti šalies sostinių institucijų duris Nidos aerodromo klausimais padėjo ir Seimo narys Petras Nevulis.  

Už reikšmingą pagalbą ir svarų indėlį Neringos savivaldybei gaunant leidimą eksploatuoti Nidos aerodromą, atveriant oro kelią į Neringą ir padedant vienam iš gražiausių Baltijos pajūrio kurortų kurti aviacijos turizmo galimybes Rimantas Sinkevičius bei Petras Nevulis apdovanoti Neringos savivaldybės Garbės ženklais.

Atskirą padėką meras skyrė ir Jonavos rajono savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui, ėjusiam Lietuvos aeroklubo prezidento pareigas. Padėkos žodį meras tarė lakūnui, akrobatinio skraidymo meistrui Jurgiui Kairiui.

Lietuvos aeroklubo prezidentė Eglė Paužuolienė trečio laipsnio Lietuvos aeroklubo garbės ženklą už aviacijos sporto populiarinimą įteikė Neringos savivaldybės merui Dariui Jasaičiui.

Po kelių metų pertraukos pirmieji orlaiviai Nidoje leidosi Valstybės dieną ir jos išvakarėse. Tuomet sulaukta ir į Aviacijos šventę atvykusių pirmųjų užsienio oreivių, kurie į Nidą po 1 val. 40 min. trukusios kelionės atskrido iš Vokietijos sostinės Berlyno.  Galimybė vėl leistis Nidoje atsirado, kuomet Nidos lauko aikštelei buvo suteiktas aerodromo statusas.

Civilinio aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimą Neringos savivaldybei išdavė Transporto kompetencijų agentūra. Pažymėjime nurodoma, kad Nidos civilinis aerodromas yra tinkamas skrydžiams dienos metu orlaiviams, kurių maksimali leistina masė iki 5700 kg.  Šis pažymėjimas galios iki 2025 m. liepos 2-osios.

Nidos aerodromo gyvavimo mėnesiais mažieji orlaiviai Neringoje leidosi jau 264 kartus. Sulaukta pirmosios aviacijos turizmo grupės iš Vokietijos, oro keliu atvykusių svečių iš kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos.

„Pirmieji Nidos aerodromo veiklos mėnesiai jau viršijo mano lūkesčius. Žinoma, mūsų laukia dar daug namų darbų skleidžiant žinią apie galimybę į Nidą atvykti orlaiviais, ieškant galimybių užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę, bet pirmieji rezultatai, pasiekti be jokios reklamos, nuteikia tikrai optimistiškai“, –  džiaugėsi Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Nidos aerodrome vykusio susitikimo metu taip pat aptarti skrydžių pasienio  zonos erdvėje, skrydžių planavimo klausimai, aeroklubų veiklos aktualijos. Taip pat paminėta Nidos sklandymo mokyklos 87 metų įkūrimo sukaktis bei uždarytas 2020 metų aktyvusis skraidymo sezonas.

 

 

     
 

 

 

 

 

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.