NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Pristatomi Taikos gatvės rekonstravimo projektiniai pasiūlymai

 Visuomenė kviečiama susipažinti su parengtais Taikos gatvės rekonstravimo projektiniais pasiūlymais. Parengtas projektas numato šios gatvės rekonstrukciją nuo įvažiavimo į Nidą (krašto kelio) iki Naglių gatvės, esančios centrinėje gyvenvietės dalyje.  

Planuojamos rekonstruoti gatvės atkarpos ilgis - 1,72 km. Ties Neringos savivaldybės pastatu šio projekto sprendiniai jungiasi su jau parengtu Nidos visuomeninio centro sutvarkymo projektu.

Rekonstruojama Taikos gatvė yra viena pagrindinių Nidos gatvių, kuria vyksta intensyvus eismas – važiuoja atvykstantys/išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai bei pėstieji keliauja jūros link ir pan. Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir komfortą judant, nuspręsta atskirti motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautus. Vienoje gatvės pusėje numatant nuo važiuojamosios dalies bortu atskirtą taką dviratininkams, o kitoje, už žalios juostos, numatytas pėstiesiems skirtas takas.  

Pėsčiųjų tako trasa eina miško paskirties žemėje, todėl ji nekeičiama, o tik remontuojama, pakeičiant dangą, tose pačiose vietose pastatant naujus suoliukus su šiukšliadėžėmis.

Neringos herbe naudojamas Nidos ženklas atsikartoja architektūrinių elementų kompozicijose. Poilsio salelės formuojamos panaudojant pagrindinius Neringos kraštovaizdžio bruožus – smėlį, smilgas, pušis. Poilsio vietos siūlomos stačiakampio formos, šachmatiškai išdėstant apželdinimą smilgomis ir medžio masyvo suoliuką.

Takai ir šaligatviai pritaikomi neįgaliesiems. Gatvės trasoje  yra reljefo šuolis – kopagūbris. Siekiant nenukasti kopagūbrio, jo įveikimui siūloma įrengti vertikalų keltuvą. Kitapus Taikos gatvės kopagūbrio įveikimui siūloma įrengti skulptūrų parkelį su vingiuotais takais.

Įvažiavimą į gyvenvietę siūloma pažymėti išskirtine žyma –  meniniu akcentu. Greta jungties su krašto keliu numatoma įrengti poilsio vietas su suoliukais ir smilgomis apželdinta juosta. Viena iš numatytų sustojimo vietų – vandenpilė.

Gatvė projektuojama 6,0 m pločio, keičiama asfalto dangos konstrukcija visoje tvarkomos gatvės atkarpoje. Taip pat numatoma atnaujinti gatvės ir pėsčiųjų takų apšvietimą.

Detalesnė informacija>>>

   

 

    Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.