NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Neringos savivaldybės interneto svetainė netrukus bus atjauninta. Nors naujoji svetainė dar neveikia visu pajėgumu, kviečiame pasižvalgyti čia

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Startuoja projekto „Bendradarbiavimas per sieną nuo kranto iki kranto“ veiklų įgyvendinimas

 

2021 m. lapkričio 19 d. įvyko projekto „Bendradarbiavimas per sieną nuo kranto iki kranto“ atidarymo konferencija, kurioje buvo pristatyti projekto tikslai, veiklos  bei planuojamos investicijos. Gargždų krašto delegacija lankėsi Neringoje, o pats renginys su rusų partneriais dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu. Po oficialiosios atidarymo konferencijos dalies, dalyviai lankėsi Kuršių nerijos istorijos muziejuje ir Nidos etnografinėje sodyboje, kur susipažino su senaisiais vietos gyventojų verslais ir tradicijomis.

Renginio metu svečiai taip pat susitiko su Juodkrantės bendruomenės ir Liudviko Rėzos kultūros centro atstovais bei pasidalijo įgyvendinamomis bendruomeninėmis iniciatyvomis, veiklomis, planais. Delegacija vizito metu taip pat apžiūrėjo ir vilą „Monbijou“, kuri projekto metu bus sutvarkyta pagal parengtą fasadų restauravimo ir remonto tvarkybos darbų projektą. Vila prancūzišku pavadinimu „Monbijou“ (Mano brangenybė) – iki šių dienų išlikusi bene prabangiausia Juodkrantės vilų kvartale, ji yra įtraukta ir į Kultūros vertybių registrą.  Apie šią vilą sklinda ne viena legenda - viena iš jų pasakoja, kad viloje buvo apsistojęs Hermannas Göringas, todėl ji klaidingai buvo vadinta Göringo vila. Septintajame dešimtmetyje čia veikė biblioteka, o nepriklausomybės metais - seniūnija ir medicinos punktas.

Projektą „Bendradarbiavimas per sieną nuo kranto iki kranto“ įgyvendina keturi partneriai:  Gargždų krašto muziejus, Neringos savivaldybės administracija, privati kultūros muziejaus įstaiga „Senoji vokiečių mokykla „Waldwinkel“ ir Polesko savivaldybės rajono administracija. Projekto partneriai siekia skatinti pilietinės visuomenės plėtrą Klaipėdos rajono, Neringos ir Polesko savivaldybėse, remiant socialines ir kultūrines iniciatyvas kurti produktus ir paslaugas, susijusias su tradicinių amatų, vietos tradicijų ir kultūros išsaugojimu.

Vykdydami projektą, partneriai restauruos J. Genio malūną Klaipėdos rajone, taip pat bus restauruojamas istorinis buvusios alaus daryklos pastatas ir poilsio zonos Polesko mieste ir Zalivino kaime.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Bendras projekto biudžetas – 774 670,57 EUR (697 203,51 EUR - finansuojama programos lėšomis, 77 467,06  EUR – projekto partnerių lėšos), numatoma trukmė – 18 mėnesių.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė: www.eni-cbc.eu. Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir plėtros generalinio direktorato interneto svetainė: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_lt  

 Atgal Spausdinimo versija

                 Stiliaus vadovas

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.