NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
Naujienos
Studentams, dirbsiantiems Neringoje – finansinė parama

Neringos savivaldybės taryba patvirtino naują studentų rėmimo programą, kuria bus siekiama paskatinti jaunimą grįžti dirbti į Neringą. Programa numato finansinės paramos skyrimą, kuri apima kainos, sumokėtos už studijas, kompensaciją ar studijų stipendiją.

Iki šiol galiojusi studijų rėmimo tvarka, kuomet studentams buvo išmokamos vienkartinės stipendijos Neringos savivaldybės tarybos sprendimu – panaikinta. Nuo šių metų sausio 1-osios įsigaliojo Neringos savivaldybės studentų rėmimo tvarka, kuria bus siekiama studentus ne tik paremti, bet ir pakviesti rinktis studijuoti Neringai reikalingas specialybes, o baigus studijas grįžti dirbti į gimtąjį miestą.

Kaip pastebi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, specialistų stoka – iššūkis, su kuriuo susiduria dauguma savivaldybei pavaldžių institucijų. Priimdama naują tvarką, Taryba siekia remti reikalingų aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų studijas, o jas baigus - paskatinti dirbti miesto ir jo bendruomenės labui.

Įgyvendinant tvarką visų pirma bus patvirtintas Neringos savivaldybei reikalingų aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų prioritetinis trejų metų sąrašas. Neringos savivaldybės tarybos tvirtinamas sąrašas bus parengtas pagal savivaldybės biudžetinių, viešųjų įstaigų bei kontroliuojamų įmonių vadovų motyvuotus prašymus. Parama bus skiriama tik tiems studentams, kurie mokosi savivaldybei reikalingų specialistų studijų programose Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose ir kurie įsipareigos baigus studijas dirbti Neringos  savivaldybės įstaigose.  Prieš teikiant prašymą finansinei paramai gauti studentas turės tokią įstaigą rasti. Studentas įsipareigos dirbti Neringos savivaldybės įstaigoje tiek metų, kiek jam buvo mokama studijų stipendija arba kompensuojama už studijas sumokėta kaina.

Skiriant paramą prioritetas bus teikiamas studentams, baigusiems Neringos bendrojo ugdymo įstaigas ir (ar) čia gyvenantiems. Taip pat paskutinio kurso studentams bei turintiems gyvenamąjį būstą Neringoje.

Studentas galės pretenduoti tik į vieną finansinės paramos rūšį. Bus galima kreiptis dėl kainos, sumokėtos už studijas, kompensacijos tik studijuojant Lietuvos Respublikos aukštosiose mokyklose. Taip pat dėl studijų stipendijos, studijuojant tiek Lietuvos Respublikos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose.

Skiriant finansinę paramą bus atsižvelgiama į studento mokymosi rezultatus, specialybių įvairovę, studento mokymosi metus (pirmenybė teikiama aukštesnio kurso studentui).

Studentas įsipareigos grąžinti visą gautą finansinę paramą, jei studijų nebaigs ar jas baigęs neįsidarbins savivaldybės įstaigose. Taip pat grąžinti neišdirbtam privalomam darbo laikotarpiui proporcingą dalį gautos finansinės paramos, jei darbo sutartis savivaldybės įstaigoje nutraukiama darbuotojo iniciatyva ar darbdavio dėl darbuotojo kaltės.

Studentų rėmimo Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis konkursas kartu su reikalingų specialistų prioritetiniu sąrašu bus skelbiamas interneto svetainėje neringa.lt bei vietos spaudoje.

NERINGOS SAVIVALDYBĖS STUDENTŲ RĖMIMO PROGRAMOS TVARKOS APRAŠASAtgal Spausdinimo versija
 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.