NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Neringoje atnaujintos tvarkymo ir švaros taisyklės

Š. m. gegužės 27 d. Neringos savivaldybės posėdyje buvo pritarta atnaujintų tvarkymo ir švaros taisyklių taikymui Neringos savivaldybėje nuo birželio 1 dienos. Jose apibrėžti ne tik pagrindiniai reikalavimai, draudimai, bet ir kontrolė bei atsakomybė. Taisyklėmis siekiama efektyviau užtikrinti švarą ir tvarką Neringoje, kad tiek vietiniai gyventojai, tiek kurorto svečiai jaustų atsakomybę bei prisidėtų prie estetinio miesto įvaizdžio palaikymo bei kūrimo.

Numatoma, kad fiziniai ir juridiniai asmenys turi prižiūrėti jiems teisės aktų nustatyta tvarka priskirtas ir priklausančias teritorijas, taip pat naudojamas, nuomojamas ar priskirtas teritorijas (išskyrus tas, kurių tvarkymą, švaros palaikymą, šienavimą ir priežiūrą vykdo Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“). Jeigu pastatai ar sklypas priklauso keliems savininkams, valomą plotą privaloma tvarkyti proporcingai visiems pagal valdomą pastato ar sklypo dalį (jeigu nėra pasiskirstymo, atsakomybė tenka visiems sklypo naudotojams).

Taisyklėse numatytas privalomas kiemų, sklypų, vejų, kelkraščių tvarkymas, reklaminių bei informacinių stendų, laikinųjų lauko statinių, prekybos ar paslaugų teikimo viešose vietose reikalavimai. Taip pat apibrėžta, kad būtina remontuoti ir tinkamai prižiūrėti pašto dėžutes, kasmet pakeisti daugiabučių namų kiemuose esančiose vaikų žaidimų aikštelėse smėlio dėžių smėlį, prižiūrėti aikštelių įrenginius.

Atliekantys statybos darbus, privalo prižiūrėti statybvietę, kelius ir eismo zonas aplink ją, aptverti statybvietę saugia ir tvarkinga tvora, užtikrinti statybinių atliekų išvežimą į sąvartyną, pasirūpinti, kad nebūtų keliamos dulkės ir kt.

Žiemos metu privaloma šalinti ledą, sniegą priklausančiose teritorijose, esant plikledžiui barstyti jas smėliu ar kitomis tirpdančiomis priemonėmis, pašalinti ledą nuo stogų, balkonų, kanalizacijos šulinių grotelių ir pan.

Visi atliekų turėtojai privalo naudotis konteinerine atliekų surinkimo sistema.  Antrines žaliavas reikia rūšiuoti jų susidarymo vietose ir išmesti į atliekų surinkimo aikštelėse pastatytus atitinkamai rūšiai skirtus konteinerius arba atiduoti į surinkimo aikštelę (Nidos–Smiltynės pl. 12, Neringa). Statybinės atliekos turi būti kaupiamos stambiagabaritinių atliekų konteineryje ir išvežamos tokiu dažnumu, kad nebūtų teršiama aplinka. Visos stambiagabaritės atliekos turi būti pristatomos į minėtą atliekų aikštelę – negalima jų palikti prie konteinerių ar kitose vietose.

                      Nesant centralizuotų nuotekų tinklų asmenys privalo organizuoti skystų atliekų rezervuarų, lauko tualetų, kilnojamųjų tualetų įrengimą ir jų priežiūrą pagal galiojančius teisės aktus, užtikrinti reguliarų jų išvežimą ir kt.

                      Taisyklėse apibrėžti ir konkretūs draudimai, kaip pavyzdžiui: palikti išardytų transporto priemonių dalis, statybines, gamybines ir kitas atliekas tam neskirtose vietose; darbus vykdantiems asmenims važinėti transporto priemonėmis ir savaeigiais mechanizmais tam tikslui neskirtose vietose; mėtyti nuorūkas, stiklo duženas ar tarą, kitas šiukšles; laikyti gyvūnus po daugiabučių namų balkonais; prekiauti ar teikti paslaugas viešose vietose, neturint savivaldybės leidimo; rūkyti neleistinose zonose; miegoti transporto priemonėse, palapinėse, kemperiuose, išskyrus kempingus ir tam skirtas vietas; deginti lapus, žolę, kitas atliekas; rengti stovyklavietes, statyti palapines, kurti laužus pajūrio miškuose, kopose ir paplūdimiuose ne tam skirtose vietose ar neturint leidimo; tvirtinti skelbimus ant medžių; ardyti arba gadinti kelius, gatves, šaligatvius, dviračių ir pėsčiųjų takus ir želdynus už statybos aikštelės ribų; statyti ir įrengti laikinus nesudėtingus statinius ar įrenginius, pramoginius įrenginius neturint nustatyta tvarka suderinto projekto ir statybą leidžiančio dokumento;  savavališkai įrengti, eksploatuoti ir (ar) naudoti technines eismo reguliavimo priemones (kelio ženklus, užtvarus, kelių ženklinimą ir kt.); laikyti krovinines transporto priemones bei autobusus (daugiau kaip 9 sėdimų vietų) daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose ir pravažiavimuose; laikyti bendrojo naudojimo teritorijose arba savivaldybės įrengtose transporto priemonių stovėjimo aikštelėse laivus, katerius, sniego motociklus, keturračius, palapines, kilnojamuosius namelius, išskyrus tam skirtose vietose; plauti transporto priemones gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose, paplūdimiuose, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose ir kitose tam tikslui nepritaikytose vietose; dėti gėles ir vainikus žmonių žūties vietose, gatvėse ir ant šaligatvių; teršti įvairiomis atliekomis vandens telkinius, paplūdimius; vedžioti šunis ir kitus gyvūnus paplūdimyje bei maudyti juos, išskyrus tam skirtas vietas, palikti viešose vietose savo šunų ekskrementus; viešai laikyti alkoholinius gėrimus kopose, paplūdimiuose; ir kiti. Išsamias Neringos savivaldybės tvarkymo ir švaros taisykles rasite interneto svetainėje www.neringa.lt, skiltyje Teisinė informacija / Tarybos sprendimai.

Asmenims, nevykdantiems šių taisyklių reikalavimų, netaikomos savivaldybės tarybos sprendimais tvirtinamos mokesčių, rinkliavų ir kitos įstatymų nustatytos lengvatos savivaldybės biudžeto sąskaita. Reikalavimus pažeidę asmenys atsako įstatymų nustatyta tvarka, o kontrolę užtikrina Neringos savivaldybės administracijos atsakingi valstybės tarnautojai pagal savo kompetenciją ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Neringos policijos komisariato pareigūnai.

                       

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
   

                 Stiliaus vadovas 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
montre rolex replique rolex repliques montres