NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Neringos savivaldybės interneto svetainė netrukus bus atjauninta. Nors naujoji svetainė dar neveikia visu pajėgumu, kviečiame pasižvalgyti čia

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Kviečiami aktyviai testuotis COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimu

Pagal 2021 m. vasario 10 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 29 d. sprendimo Nr. V-1336 ,,Dėl tikslinių ir profilaktinių tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo“ naujausią redakciją ir pakeitimus, savivaldybėms sudaryta galimybė didinti testavimo apimtis.

Prie jau seniau galiojusių profilaktinių periodinių COVID-19 ligos PGR tyrimų medicinos, socialinės globos, socialinių paslaugų, švietimo įstaigų, psichologinės pagalbos darbuotojams (ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų) yra pridėta galimybė profilaktiniams vienkartiniams tyrimams sutikusiems tirtis asmenims: dirbantiems paslaugų ir (ar) prekybos vietose; turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis atliekant darbo funkcijas; pradėsiantiems darbus atlaisvinant karantino sąlygas šalyje.

Profilaktiškai netiriami asmenys, kuriems likus mažiau nei 90 dienų iki profilaktinio tyrimo dienos SARS-CoV-2 (2019-nCoV) RNR nustatymo tikralaikės PGR metodu arba SARS-CoV-2 antigeno tyrimu buvo patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), arba kurie nurodytu laikotarpiu buvo paskiepyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina ir asmenys, likus mažiau nei 60 dienų iki profilaktinio tyrimo dienos gavę teigiamą serologinio antikūnų tyrimo (kaip turimo imuniteto žymenį nustatant anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG) atsakymą.

Ėminiai imami, tyrimas atliekamas savivaldybės mobiliame punkte vadovaujantis Ėminių iš paciento nosiaryklės ir ryklės paėmimo mobiliuose punktuose COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti organizavimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka. Registracija į mobilų punktą profilaktiniams tyrimams vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą telefonu arba elektroniniu būdu.

Neringos mobilus punktas veikia adresu Nidos-Smiltynės pl. 2, Nida. Priėmimas vyksta II ir V 10-12 val. Mobilaus punkto apimtys bus didinamos atsižvelgiant į LR sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimą, kad iš viso per savaitę savivaldybėje turi būti ištiriama ne mažiau nei 1 proc. ir ne daugiau kaip 4 proc. savivaldybės gyventojų.

Gyventojams ir darbuotojams, priklausantiems profilaktinėms, periodiškai testuojamoms asmenų grupėms, ir tiems asmenims, kurie vykdo savo darbinę veiklą Neringos savivaldybės teritorijoje, turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis, suteikiama vienkartinė galimybė išsitirti mobiliajame punkte nemokamai (valstybės lėšomis).Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
   

                 Stiliaus vadovas

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.