NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Diskutuota apie infrastruktūros pritaikymą neįgaliesiems

Neringos viešųjų erdvių ir infrastruktūros pritaikymas žmonėms su negalia aptartas kartu su Ministro Pirmininko patarėju neįgaliųjų klausimais Juozu Bernatavičiumi.

Diskusijoje dalyvavo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, tarybos narys,  Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Stasys Valančius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas bei Architektūros skyriaus specialistai.

Daugiausia dėmesio skirta Taikos gatvės rekonstravimo projektiniams pasiūlymams, kuriais numatomas takų ir šaligatvių pritaikymas neįgaliesiems. Šios gatvės trasoje  yra reljefo šuolis – kopagūbris. Siekiant nenukasti kopagūbrio, jo įveikimui siūloma įrengti vertikalų keltuvą. Nors Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos atstovų nuomone, keltuvo įrengimas geriausia ir tinkamiausia siūlyta alternatyva, ją kritikuoja dauguma neringiškių ir kurorto svečių.

Kitapus Taikos gatvės, siekiant sudaryti patogias sąlygas patekimui į Neįgaliųjų draugijos patalpas, kopagūbrio įveikimui siūloma įrengti skulptūrų parkelį su vingiuotais takais.

Ministro pirmininko patarėjas J. Bernatavičius sutiko, kad ypatingas Neringos kraštovaizdis savo reljefu yra sudėtingas bei pažadėjo pasidalinti pasaulinės praktikos pavyzdžiais, sprendžiant panašias problemas.

Meras Darius Jasaitis džiaugiasi, kad Neringa dalyvauja ES lėšomis finansuojamame projekte, kurio metu kuriama neįgaliųjų poreikiams pritaikyta turizmo informacinė infrastruktūra. Projektu siekiama įrengti 83 ženklinimo infrastruktūros objektus Klaipėdos regiono pietvakarinėje dalyje. Planuojama įrengti tokius ženklinimo infrastruktūros objektus kaip bareljefines 3D plokštes, taktilinius žemėlapius, informacinius stendus Brailio raštu, tarptautinius ženklus, nurodančius judėjimo kryptį neįgaliesiems ir ženklus, nurodančius, jog infrastruktūra yra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams. Planuojama, kad minėti ženklai Neringos savivaldybėje bus įrengti jau šiais metais.  Atsižvelgiant į vienos iš Neringos viešnių pasiūlymą, praėjusiais metais Nidoje ir Juodkrantėje įrengtos pirmosios dvi supynės, skirtos žmonėms su judumo negalia.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.