NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Vertinta dviračių tako būklė

Kuršių nerijos miškotvarkos darbams einant į pabaigą, inicijuota dviračių tako atkarpos nuo Smiltynės iki Juodkrantės apžiūra.

Visas Kuršių nerijos gyvenvietes apjungiančio dviračių tako ilgis daugiau nei 50 kilometrų. Šis takas yra atskira Pajūrio dviračių trasos pietinė dalis, taip pat Europos dviračių takų tinklo EuroVelo maršruto EV 10 – „Hanzos žiedas“ ir Europos dviračių trasos R1 dalis.

Takas populiarus ne tik tarp šalies, bet ir užsienio keliautojų, kurie vis dažniau keliones po Neringos lankytinus objektus renkasi dviračiais.

Anot Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, šiltėjant orams, gausėja ir dviratininkų, kurių stebėjimais – dviračių takas ne tik sunkiai pravažiuojamas, bet ir suniokotas miškotvarkos darbus atliekančių sunkiasvorių transporto priemonių. Šie pastebėjimai ir paskatino suburti institucijas, siekiant išsiaiškinti, kokią įtaką tako būklei padarė šiuo metu vykstantys rangos darbai.

Tako būklę vertino Neringoje viešėjęs Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Neringos savivaldybės administracijos, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio atstovai. Taip pat AB „Kelių priežiūros“ Klaipėdos kelių tarnybos bei miškotvarkos darbus atliekančių įmonių darbuotojai.

Nustatyta, kad atkarpoje nuo Smiltynės iki Juodkrantės tikrai yra žemėmis užverstų, dviračiais nepravažiuojamų vietų. Dėl sunkiasvorių transporto priemonių aptrupėjo kelkraščiai. Vienoje vietoje takas perkastas dėl atliekamų elektros skirstymo tinklo rekonstrukcijos darbų. Planuojama, kad Rangos darbų metu padaryta žala takui bus pašalinta iki balandžio pradžios.

Kaip informavo darbų rangovai, miškotvarkos darbus planuojama baigti ik kovo 15-osios, tuomet bus imtasi priemonių atstatant tako būklę. Užlopyti take esančias duobes iki balandžio pradžios ketina Klaipėdos kelių tarnyba.

Sparčiai besidėvinčio dviračių tako rekonstrukcija nuo Pervalkos iki Smiltynės išlieka svarbiu prioritetu. Apie tai diskutavo ir Neringoje susitikusių institucijų atstovai. Norėdama supaprastinti šio ir kitų valstybiniuose miškuose esančių takų tvarkymo procedūras, Neringos savivaldybė dar praėjusiais metais kreipėsi dėl Lietuvos Respublikos Miškų įstatymo nuostatų pakeitimo.

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.