NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Renginiai
Paroda „Briedis kopose ir kiti Kuršių nerijos gyvūnai“

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje Juodkrantėje (L. Rėsos g. 3, Neringa) nuo 2020 m. birželio 9 d. iki rugsėjo 27 d. veiks paroda „Briedis kopose ir kiti Kuršių nerijos gyvūnai“ iš klaipėdiečio kolekcininko Aleksandro Popovo XIX a.–XX a. pirmos pusės Rytų Prūsijos tapybos ir grafikos rinkinio. Parodos atidarymas ir pristatymas – birželio 12 d., penktadienį, 16 val.

Parodą rengė LNDM Prano Domšaičio galerija ir VšĮ „Nidden“, jos pavadinimas primena ir simboliškai pratęsia 2019 m. rudenį Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje vykusią tarptautinę parodą „Briedis kopose“ iš Rytprūsių krašto muziejaus Liuneburge (Vokietija) rinkinių, kuri buvo skirta briedžio motyvui, labai populiariam ir Rytų Prūsijos dailėje, ir Nidos dailininkų kolonijos dalyvių kūriniuose.

Gausus A. Popovo dailės rinkinys paskatino plačiau pažvelgti į iš Rytų Prūsijos kilusių, gyvenusių ar dažnai krašte buvojusių dailininkų animalistinio žanro kūrinius. Parodoje eksponuojami keturiasdešimt paveikslų ir estampų, kuriuos sukūrė trisdešimt autorių.

Paroda „Briedis kopose ir kiti Kuršių nerijos gyvūnai“ yra tęstinio kultūrinio turizmo maršruto projekto „Nuostabiosios žemės beieškant. Nuo Nidos dailininkų kolonijos iki Prano Domšaičio“ renginys. Projektą jau ketvirti metai organizuoja ir įgyvendina keturios pajūrio kultūrinės institucijos: Thomo Manno kultūros centras, VšĮ „Nidden“, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija, iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Neringos muziejai.

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Paveiksliukas - Richard Friese. Briedis Romintos girioje

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
        

                 Stiliaus vadovas

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.