NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Kviečiame teikti prašymus nemokamam vaikų maitinimui ir paramai mokinio reikmenims įsigyti

Nuo 2019 m. liepos 1 d. Neringos miesto gyventojai kviečiami teikti prašymus dėl mokinių nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti naujais mokslo metais.

Norint gauti nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios, vienas iš vaiko tėvų, globėjų (rūpintojų) ar pats pilnametis mokinys turi kreiptis ir pateikti visus reikiamus dokumentus iki rugpjūčio 25 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 25 d., mokiniui nemokamas maitinimas teikiamas nuo sekančios dienos, kai mokykla gauna informaciją apie priimtą sprendimą dėl nemokamo maitinimo skyrimo. 

Teisę į socialinę paramą (nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti) mokiniai turi, jeigu bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (183,00 Eur).

Socialinė parama mokiniams išimties atvejais taip pat gali būti skiriama, įvertinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens buities ir gyvenimo sąlygas, kai vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės kaip 2,5 VRP (305 Eur). Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti išimties atvejais gali būti skiriama: ligos; nelaimingo atsitikimo; netekus maitintojo; kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus); kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų;  kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus; kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką.

Atkreiptinas dėmesys, kad vertinant bendrai gyvenančių asmenų pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas neįskaitomos jų gaunamos išmokos vaikams. Taip pat, apskaičiuojant bendrai gyvenančių asmenų gaunamas pajamas, nėra įskaitoma dalis (priklausomai nuo šeimos situacijos nuo 15 iki 35 procentų) darbinių (darbo užmokesčio) ar savarankiškai dirbančių asmenų gautų pajamų.

Mokinio reikmenims įsigyti yra skiriama 2 BSI (76,00 Eur) dydžio suma vienam mokiniui per kalendorinius metus. Jei mokinys arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiria socialinę riziką, parama mokinio reikmenims įsigyti teikiama nepinigine forma. Prašymai, dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti bus priimami iki spalio 5 d., vėliau ši parama nebus skiriama.

Neringos miesto gyventojai prašymus dėl socialinės paramos mokiniams gali teikti elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt arba  Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (adresu Taikos g. 2, Neringa, I a. 8 kab.).

Informacija teikiama telefonu 8-469-52394.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.