mobile menu toggle Pradžia

Naudinga informacija

Balandis - seksualinio smurto prevencijos mėnuo
Ne visi žmonės išgyvena seksualinį smurtą, tačiau beveik visi yra susidūrę su situacija, kai buvo netinkamo elgesio stebėtojais (-omis).
Seksualinis smurtas gali reikštis įvairiai: nepageidaujamais prisilietimais ar komentarais, seksualiniu priekabiavimu ar kitokiu seksualinio pobūdžio elgesiu. Tai, deja, vis dar išlieka latentiniais nusikaltimais, kurie neretai nutylimi dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo.
Atsakomybė už seksualinį smurtą priklauso smurtavusiam asmeniui, tačiau mes, kaip visuomenė, galime imtis veiksmų siekdami prievartos kultūrą paversti pagarbos kultūra.
Galime nubrėžti ribą tarp elgesio, kuris mūsų visuomenėje yra priimtinas ir sveikas, ir elgesio, kuris toks nėra. Užkirsdami kelią nusikaltimui kuriame saugesnę visuomenę.
Balandis – seksualinio smurto prevencijos mėnuo, skirtas atkreipti dėmesį į šią neretai kitų smurto formų šešėlyje slypinčią smurto formą. Kviečiame kalbėti, dalintis ir nebijoti prabilti.
Šių metų tema – glaudžios ir vieningos bendruomenės, galinčios prisidėti prie saugesnės aplinkos, kurioje nukentėję asmenys nebijo prabilti ir kreiptis pagalbos, kūrimo.
Visą mėnesį dalinsimės informacija apie seksualinį smurtą, jo prevenciją ir pavyzdžiais, kaip į jį reaguoti priklausomai nuo situacijos, galimybių ir turimų resursų. Nesvarbu, kiek galėjai prisidėti prie seksualinio smurto intervencijos, tavo dėmesys ir pagalba seksualinį smurtą patiriančiam žmogui siunčią svarbią palaikymo žinią ir parodo visuomenei, koks elgesys yra nepriimtinas. Svarbu žinoti, kad pamatę netinkamą elgesį kiekvienas (-a) iš mūsų gali pasirinkti saugiausią būdą reaguoti, kad jį sustabdyti.
Kviečiame jungtis ir kurti saugesnę visuomenę kartu! #prabilk
Daugiau informacijos apie seksualinį smurtą: www.prabilk.lt
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centro informacija

ĮSIGALIOJA APSAUGOS NUO SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE ORDERIS

 

POLICIJOS PAREIGŪNŲ REAGAVIMO Į PRANEŠIMUS APIE SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE IR SPRENDIMO DĖL APSAUGOS NUO SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE ORDERIO PRIĖMIMO, JO VYKDYMO IR KONTROLĖS TVARKOS APRAŠAS

 

STATISTIKA

Kodėl smurtas artimoje aplinkoje yra lyčių lygybės klausimas?

Pažvelgę į Lietuvos smurto artimoje aplinkoje statistiką, sužinosime, kad absoliuti dauguma nukentėjusių asmenų – moterys (79,8 proc.), o dauguma įtariamųjų (kaltinamųjų) dėl smurto yra vyrai (jie sudaro 88 proc. visų agresorių). Taigi tokią situaciją galima laikyti klasikiniu smurto dėl lyties pavyzdžiu, atitinkančiu ir pasaulyje vyraujančias tendencijas. 8 iš 10 dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimų aukų – moterys.
Kita statistika

Dažniau smurtauja žemesnį išsilavinimą turintys asmenys (58 proc. turėjo vidurinį ar profesinį išsilavinimą, 44,5 proc. niekur nedirbo ir nesimokė).
55,2 proc. smurtautojų buvo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Paruošta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis.

 

NAUDINGOS NUORODOS

logo

 

Lietuvos policija – Vikipedija

logo