mobile menu toggle Pradžia

Fotografijų paroda „Kaip gerai, kad tu gimei”

2022 Gegužės 28 d. 00:00 - Birželio 15 d. 00:00 / Nidos bendruomenės namai photo

Kai neplanuotai pastoji, gali pasirodyti, kad griūva pasaulis... Apima jausmų sumaištis: baimė, panika, pyktis, gėda, kaltė... Atrodo, esi viena, esi vieniša, ir niekas negali Tavęs suprasti ar Tau padėti. Jos irgi taip jautėsi. Dabar jos su Tavimi dalijasi savo patirtimi, kad paskleistų žinią: verta išdrįsti pasakyti „Taip!“ neplanuotam nėštumui, verta tapti mama, verta ieškoti pagalbos! Juk kas ieško, tas randa.


Krizinio nėštumo centras teikia pagalbą išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, kūdikio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar aborto. Taip pat organizuoja savipagalbos grupes krizinio nėštumo metu bei netekus naujagimio.. Daro tai nemokamai visoje Lietuvoje. Nes, kaip liudija šiose fotografijose užfiksuotos gyvenimo istorijos, visos problemos yra išsprendžiamos, o neplanuotas nėštumas gali tapti gražaus ir visavertiško motinystės gyvenimo pradžia.


Paroda eksponuojama Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17, Neringa) gegužės 28–birželio 15 d. Ją aplankyti galima nuo antradienio iki šeštadienio 15–17 val.


Apie autorę.


Nuotraukų autorė Giedrė Šataitė dukrytę Dalią pagimdė būdama šešiolikos metų. Pagalbos ranką jai ištiesė artimieji. Mokyklą Giedrė baigė kartu su savo bendraamžiais, vėliau įstojo ir baigė Taikomąją fotografiją Vilniaus dizaino kolegijoje. „Mūsų gyvenimas – tai vienas didelis sunkus darbas. Tačiau už darbą jis mus apdovanoja. Už kiekvieną patirtą sunkumą mums yra atlyginama. Žinau, sunku, ir tą pasakys bet kuri mergina ar moteris, kuri yra mama. Tačiau pamatysit, už kiekvieną bemiegę naktį, kantrybės išbandymą mums bus atlyginta šimteriopai.“


Parodos organizatorius – Krizinio nėštumo centras


Renginio viršelio nuotraukoje – Kamilė ir Smiltė.


Fotografė – Giedrė Šataitė