mobile menu toggle Pradžia

Tautiška giesmė aplink pasaulį

2022 Liepos 06 d. 21:00 - 20:30 / Lauke photo

Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą.

Kviečiame neringiškius, Neringoje įsikūrusias organizacijas ir bendruomenes, vasarotojus ir kurorto svečius jungtis prie visuotinio „Tautiškos giesmės“ giedojimo, burti savo draugus, kaimynus ir šeimas bei drauge giedoti mūsų valstybės himną. Kur bebūtume, kiekvienais metais „Tautišką giesmę“ visi kartu giedame liepos 6-ąją, lygiai 21.00 val. (Lietuvos laiku).  

Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas įgauna ypatingą svarbą, nes būtent pastaruoju metu vieną po kito turime atremti didžiulius iššūkius. Susitelkėme, kai reikėjo suvaldyti pandemiją, po to – įveikti pabėgėlių krizę Lietuvos pasienyje. O dabar mūsų solidarumo reikia ne tik padedant ukrainiečiams apginti savo šalį, bet ir parodant, kad esame kaip niekad vieningi kovoje už Lietuvos laisvę.

Esame tikri, kad mintimis ir veiksmais palaikote solidarumo dvasią, todėl tikimės Jūsų partnerystės–maloniai kviečiame prisijungti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyvos, brangios kiekvienai organizacijai, kiekvienam mūsų šalies patriotui ir visai Lietuvai. Ir drauge pasakyti: „Solidarūs-mes stiprūs“.

Nidoje renkamės Neringos savivaldybės aikštėje (Taikos g. 2),

Juodkrantėje – prieplaukos aikštėje ties Liudviko Rėzos kultūros centru (L. Rėzos g. 8 B),

Preiloje - prie Preilos gelbėjimo stoties (Nidos-Smiltynės pl. 29).

 

Plačiau http://www.tautiskagiesme.lt/