NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Rašytojo Thomo Manno muziejui Nidoje padovanota vertinga knygų kolekcija

Thomo Manno memorialinio muziejaus ekspoziciją papildys knygų kolekcija, kuria daugiausia sudaro T. Manno kūrybinis palikimas bei literatūra apie patį Nobelio premijos laureatą.   

Šios knygos – dalis šių metų sausio mėnesį mirusio Hamburgo literatūros profesoriaus Klauso Šrioterio (Klaus Schröter) paliktos bibliotekos. Karaliaučiuje 1931-aisiais gimęs K. Šrioteris, buvo Niujorko Kolumbijos universiteto, Amsterdamo ir Hamburgo universitetų vokiečių ir lyginamosios literatūrologijos profesorius. Jis buvo Getės bibliografijos sudarymo bendraautorius Hamburgo universitete, monografijų apie rašytojus Thomą ir Heinrichą Mannus, Alfredą Diobliną (Alfred Döblin) ir Heinrichą Biolį (Heinrich Böll) autorius, be to, įvairių publikacijų apie brolius Mannus ir ypatingai apie Getę (Goethe) autorius.

„Tai, ką mes jums atvežėme yra dalis Klauso Šrioterio palikimo. Rinkinyje yra apie 280 knygų, tarp jų ir labai retų, sunkiai randamų ir Vokietijos knygų aukcionuose. Taip pat literatūros anglų kalba“, - pasakojo knygų perdavimą rašytojo Thomo Manno memorialiniam muziejui iniciavęs literatūrologas, Tomo Manno ekspertas Berndas Michaelis Kraskė (Bernd Michael Kraske).

Jis su perduodamos knygų kolekcijos savininku K. Šrioteriu susipažino dar būdamas studentu – 1970-aisiais, o tai, kad abu domėjosi  rašytoju T. Manu, skatino palaikyti ryšį.

 „Dėl šios priežasties man reikėdavo laikas nuo laiko kontaktuosi su K. Šrioderiu ir todėl mane prisiminė, kuomet buvo susirūpinta šio palikimo perdavimu. Nutariau kreiptis į Thomo Manno memorialinį muziejų ir gavau atsakymą, kad knygos mielai bus priimtos. Džiaugiamės, kad galime jas perduoti“, – pasakojo Berndas Michaelis Kraskė.

Pats literatūrologas B. M. Kraske daliai Neringos bendruomenės – puikiai žinomas. Profesorius kartu su bendraminčiais 5 metus Nidoje organizavo Vokietijos kultūros dienas, kurios vykdavo rugpjūčio mėnesį, pažymint Thomo Mano mirties metines.

 „Sulaukėme ypatingos dovanos. Knygų tikrai neslėpsime muziejaus fonduose, jas eksponuosime Thomo Manno name“, –  patikino BĮ „Neringos muziejai“ direktorė dr. Lina Motuzienė. 

Visos bendruomenės vardu profesoriui Berndui Michaeliui Kraskei ir jį atlydėjusiam kolegai Rudolfui Canui (Rudolf Zahn) dėkojo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

„Ši dovana mums yra tarsi įpareigojimas dar labiau rūpintis Tomo Manno palikimu. Neabejoju, kad knygos pagyvins muziejaus ekspoziciją ir suteiks dar didesnę vertę“, - knygų perdavimo ceremonijos metu kalbėjo meras D. Jasaitis.

   

 

        Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 1570
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 338