NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Neringos savivaldybė įgyvendins bešeimininkių kačių kastracijos programą

Po Neringos gyvenvietes klajojančios katės abejingų nepalieka – vieni jų buvimu žavisi ir džiaugiasi, o kiti į Neringos savivaldybę kreipiasi su prašymais mažinti šių gyvūnų populiaciją.

Kaip pastebi specialistai, visos kačių grupės išnaikinimas tam tikroje teritorijoje yra labai brangus ir neišsprendžia problemos. Į likusią laisvą vietą netrunka atsikraustyti kita jų gauja, neretai dar didesnė. Taip paskatinama kačių kaita, bet problema lieka neišspręsta.

Ieškodama išeičių, Neringos savivaldybė nusprendė taikyti pasaulyje vis labiau plintančią praktiką mažinant kačių populiaciją. Savivaldybė inicijavo bešeimininkių kačių sterilizacijos/kastravimo programą, kurią įgyvendins gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“.

Šios programos metu bešeimininkės katės ir katinai bus gaudomi ir sterilizuojami/kastruojami ir vėliau paleidžiami atgal į pagavimo vietas, taip užkertant kelią beglobių kačių dauginimuisi. Tokios katės bus paženklintos tarptautiniu atpažinimo ženklu – trumpintu kairės ausies galiuku, kad gyvūnas nebūtų gaudomas antrą kartą. Įgyvendinant šį projektą, įprastai yra parenkamos vietos, kur reikia šerti kates, kad vėliau būtų galima jas sugauti.

Kaip pasakojo Neringos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Viktoras Kolokšanskis, katės pirmiausia bus gaudomos, o vėliau ir sterilizuojamos/kastruojamos Pervalkos gyvenvietėje, nes čia šiuo metu yra didžiausia problema. Katės tuo pačiu bus paskiepytos ir nuo pasiutligės.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 143
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 34