NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93121, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą

Nuo 2008 m. gegužės 1 d. Neringos savivaldybės teritorijoje įsigalioja Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

 Vietinę rinkliavą yra nustatoma visiems Neringos komunalinių atliekų turėtojams, išskyrus juridinius asmenis ir juridinių asmenų padalinius, turinčius taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimus, kuriuose nustatyti atliekų tvarkymo reikalavimai negali būti įvykdyti savivaldybės organizuojamoje komunalinių atliekų tvarkymo sistemoje.

 Vietinės rinkliavos surinkėjas – UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“.

 Vietinė rinkliava atliekų turėtojui už komunalinių atliekų tvarkymą nustatoma ir patvirtinama eurais metams.

Nekilnojamojo turto savininkams ar naudotojams nustatomi Vietinės rinkliavos dydžiai pagal turimą nekilnojamo turto plotą. Jei nekilnojamojo turto paskirtis VĮ „Registrų centras“  duomenų bazėje neatitinka realios paskirties, Vietinės rinkliavos mokėtojui nustatyta tvarka gali būti pakeistas numatytas rinkliavos dydis.

 Vietinės rinkliavos dydžiai

 Neringos savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintose viešosiose vietose prekybai ir paslaugoms teikti nustatomas Vietinės rinkliavos dydis – 4,3 Eur už 10 kvadratinių metrų per mėnesį, mokant tik už leidimo galiojimo laiką, apvalinant iki mėnesių. Leidimas prekybai ir paslaugoms išduodamas pateikus dokumentą, įrodantį, kad buvo sumokėta Vietinė rinkliava.

Renginių organizatoriams, organizuojantiems renginius Savivaldybės teritorijoje nustatomas Vietinės rinkliavos dydis:
30 eurų per parą, kai dalyvių skaičius iki 100;
116 eurų per parą, kai dalyvių skaičius nuo 101 iki 500;
150 eurų per parą, kai dalyvių skaičius nuo 501 iki 1000;
200 eurų per parą,  kai dalyvių skaičius daugiau kaip 1000.
Leidimas renginiui išduodamas pateikus dokumentą, įrodantį, kad buvo sumokėta Vietinė rinkliava. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, kai renginį organizuoja savivaldybė, jos įmonės ar įstaigos, Savivaldybė yra renginio partneris, renginio organizatoriui gali būti suteikta rinkliavos lengvata.

 Nekilnojamo turto savininkų ir naudotojų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžiai

 

 

Eil.
Nr.

Nekilnojamojo turto  objektai

Paskirties apibūdinimas

Metinis rinkliavos dydis,

Eur/ 100m2

1

Gyvenamosios paskirties objektai

objektas, kurio visas naudingasis plotas, didžioji jo dalis ar bent pusė naudingojo ploto yra gyvenamosios patalpos (individualūs namai, butai).

 

94

2

Administracinės ir specialiosios paskirties objektai

objektai, skirti administraciniams tikslams (bankai, paštas, valstybės ir savivaldybės įstaigos, kiti įstaigų ir organizacijų administraciniai pastatai arba kitos paskirties pastatų dalis, naudojama administracinei veiklai, ir kiti panašios paskirties objektai), taip pat pastatai, skirti specialiesiems tikslams (karinių vienetų pastatai, policijos, priešgaisrinių ir gelbėjimo tarnybų pastatai, pasienio kontrolės punktai ir kt.).

 

 

 

 

 

 

 

45

3

Prekybos paskirties objektai

 

 

 

2 bendrojo

ploto

Naudojami didmeninei ir mažmeninei prekybai (parduotuvės, parduotuvės – operatorinės, knygynai, vaistinės, prekybos paviljonai, turgavietės ir kiti laikini statiniai ar prekybos vietos (kioskai, palapinės ir kiti panašios paskirties objektai)

 

 

 

146

 

>100 m2 bendrojo ploto

 

 

174

 

4.

Paslaugų, gamybos ir pramonės paskirties objektai

objektai, skirti paslaugoms teikti (pirtys, grožio salonai, skalbyklos, taisyklos, autoservisai, plovyklos, laidojimo namai ir kt.) taip pat

pastatai, skirti gamybai (dirbtuvės, produkcijos perdirbimo įmonės, energetikos pastatai, gamybinės laboratorijos ir kt.)

 

 

76

5.

Maitinimo paskirties objektai

2

bendrojo ploto

objektai, skirti žmonių maitinimui (valgyklos, restoranai, kavinės, barai ir kt.).

 

347

 

100-300 m2

bendrojo ploto

 

 

278

 

300-600 m2 bendrojo ploto

 

 

243

 

>600 bendrojo ploto

 

208

6.

Viešbučių ir poilsio paskirties objektai

2 bendrojo ploto

objektai, skirti trumpalaikiam apgyvendinimui (viešbučiai, moteliai, svečių namai ir kt.), taip pat pastatai, skirti žmonių visaverčiam fiziniam ir dvasiniam poilsiui (turizmo centrai, poilsio namai, kempingų pastatai, kaimo turizmo pastatai ir kt.).

 

94

 

1000-1999 m2 bendrojo ploto

73

 

>2000 m2 bendrojo ploto

58

7.

Gydymo paskirties objektai

objektai, skirti gydymo reikmėms, kuriuose teikiama medicininė pagalba žmonėms ir gyvūnams (ligoninės, klinikos, poliklinikos ir kt.).

 

 

42

8.

Mokslo, kultūros ir sporto paskirties objektai

objektai, skirti švietimo ir mokslo reikmėms (meteorologijos stotys, bendrojo lavinimo mokyklos, vaikų darželiai ir kt.), taip pat

pastatai, skirti kultūros reikmėms ir viešiesiems pramoginiams renginiams (kino teatrai, kultūros namai, klubai, bibliotekos, muziejai, parodų rūmai ir kt.), taip pat

pastatai, skirti sportuoti (sporto salės, teniso kortai, baseinų, jachtklubų, maudyklų, stadionų pastatai ir kt.).

 

 

 

 

 

 

42

 

9.

Sandėliavimo, pagalbinio ūkio ir kitos paskirties objektai

objektai, skirti ką nors sandėliuoti (bendro naudojimo sandėliai, specialūs sandėliai, kiti pastatai skirti produkcijai laikyti ir kt.), gamybinės paskirties garažai,

taip pat pastatai, skirti žemės ūkio produkcijai auginti, gaminti ir laikyti (šiltnamiai ir kt.)

17

10

Garažų paskirties objektai

2 bendrojo ploto

garažai, garažų boksai

24

>30 m2 bendrojo ploto

 

52

 

 

 

Visiems vietinės rinkliavos mokėtojams bus parengiami nustatytos formos mokėjimo pranešimai, išskyrus renginių organizatorius, ir išsiųsti paštu.

 Vietinė rinkliava turi būti sumokama į pranešime nurodytą sąskaitą per 30 dienų nuo mokėjimo pranešimo datos. Vietinę rinkliavą  galima sumokėti už visus metus iš karto arba kas ketvirtį lygiomis dalimis (už pirmą ketvirtį – iki vasario 15 d., už kitus ketvirčius – iki einamojo ketvirčio pirmojo mėnesio 15 d.) bankuose ar pasinaudojant elektroninės bankininkystės paslaugomis, pašto skyriuose, terminaluose.

 Nuo 2010 m. sausio 1 d. asmuo, valdantis, naudojantis, disponuojantis nekilnojamojo turto objektą savivaldybės teritorijoje netinkamą naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintą, bus 100 procentų atleidžiamas nuo įmokos, jei iki ataskaitinių metų trečio ketvirčio paskutinės dienos Neringos savivaldybės administracijai pateikia:

1. Prašymą;

2. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą, jeigu namas yra sudegęs, arba statinio (-ių) techninės priežiūros patikrinimo aktą, jeigu namas yra netinkamas naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintas;

3. Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimo kopiją bei mokėjimus patvirtinančius dokumentus arba UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro pažymą, kad asmuo nėra įsiskolinęs savivaldybės biudžetui už praėjusius metus;

4. Dokumentus įrodančius, kad nekilnojamojo turto objekto teritorija yra sutvarkyta vadovaujantis Neringos savivaldybės tarybos  patvirtintomis Neringos savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėmis.

Neringos savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvata įsigalioja ataskaitiniais metais ir galioja tais ataskaitiniais metais.

Nepateikus visų nurodytų dokumentų, vietinės rinkliavos lengvata netaikoma.

 Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai (116.5 kb )

Neringos savivaldybės tarybos sprendimas Dėl Neringos savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatų (49.0 kb )

 Detalesnė informacija:

 Neringos savivaldybės administracijos

vyriausiasis specialistas

Viktoras Kolokšanskis

tel. 8 469 52344

 

UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“

Neringos skyriaus vadybininkas

Martynas Alseika

tel. 8 469 51312Paskutinis atnaujinimas: 2016-05-26 16:08:06
Meras 
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

  
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 11455
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 87