NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Renginiai
Neringoje bus minimos 500-osios Reformacijos metinės - į koncertus kviečia choras „Vilnius”

Minint 500-ąsias Reformacijos metines, choras „Vilnius” tęsia šiai sukakčiai skirtų koncertų ciklą ir rugpjūčio viduryje lankysis pamario krašte. Išlaikydamas kasmetinę vasaros tradiciją koncertuoti pajūryje, šiemet kolektyvas savo koncertinę išvyką įprasmina dedikacija reikšmingam jubiliejui, koncertams paruošdamas evangeliškų giesmų programą.

Koncertai vyks evangelikų liuteronų bažnyčiose – rugpjūčio 11 d. Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje ir rugpjūčio 12 d. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Renginių pradžia – 20 val.

Reformacijos 500 metų jubiliejui skirtus koncertus choras „Vilnius“ rengia bendradarbiaudamas su Lietuvos evangeliškosios bažnytinės muzikos sandrauga (LEBMS). Šia proga rengiamas keliasdešimties koncertų ciklas, pasiekiantis bei profesionaliu choro menu praturtinantis ne tik didžiuosius miestus, bet ir pačius atokiausius Lietuvos kampelius. Į šį koncertų ciklą aktyviai įsitraukė ir choras „Vilnius“, minėto projekto rėmuose šiemet surengsiantis daugiau nei dvidešimt koncertų.

„Džiaugiuosi, kad choras „Vilnius“ dalyvauja tokio didelio masto projekte, intensyviai prisidėdamas prie kultūros sklaidos regionuose. Didžiulis koncertų ciklas turi ne tik estetinę, bet ir edukacinę prasmę“ – teigia choro vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas.

Koncertuose Juodkrantėje ir Nidoje klausytojai girdės gražiausias evangeliškas giesmes bei kitus sakralinius kūrinius. Giedojimas liuteronų tikėjime turi ypatingą reikšmę: kaip yra sakęs Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, „jei liuteroniškas dvasingumas kuo ir ypatingas, tai pirmiausia visuotiniu giedojimu“. Todėl liuteronų giesmių repertuaras gausus žymių kompozitorių kūrinių – nuoširdžiai išpažinę šį tikėjimą kūrėjai rūpinosi, kad bažnyčiose skambėtų meistriška muzika. „Koncerte, šalia mažiau žinomų kūrėjų giesmių, choras atliks ir žymiųjų kompozitorių Johanno Sebastiano Bacho ir Felixo Mendelssohno kūrinius. Abu jie buvo giliai tikintys evangelikai liuteronai, praturtinę liuteronų giesmių repertuarą nuostabaus grožio kūriniais. Klausytojams bus proga viename koncerte išgirsti šių meistrų ir jų amžininkų kūrybą, patirti muzikos įvairovę – gražūs kūriniai nesibaigia ties žymių kompozitorių pavardėmis“ – apie artėjančių koncertų programą pasakojo A. Dambrauskas.

Choras „Vilnius” reformacijai skirtų koncertų ciklą pratęs rugpjūčio 13 d. kasmetiniame Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamame festivalyje „Muzikinis rugpjūtis pajūryje”, o rugpjūčio 15 d. koncertuos Kražių parapijos bažnyčioje, kur skambės Lietuvos ir Vakarų Europos kompozitorių sakralinės muzikos kūrinių programa „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos”.

Organizatorių informacijaAtgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 5424
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 121