mobile menu toggle Pradžia

Neringa plėtos žaliojo turizmo galimybes: kuriama tarptautinė nuotolinio mokymosi platforma

Neringa plėtos žaliojo turizmo galimybes: kuriama tarptautinė nuotolinio mokymosi platforma

Pastaraisiais metais vis didesnis dėmesys mūsų kasdieniame gyvenime skiriamas tvarumui: tvariam vartojimui, tvariai aplinkai, tvariam turizmui. Europos žaliajame kurse, atsižvelgiant į ES darnaus vystymosi tikslus iki 2030 m., pateikiamas veiksmų planas, kuriuo siekiama, kad tvarumas persikeltų ir į šalių ekonomikos sektorius. Tokiame kontekste turizmo sektoriui atsiveria naujos lanksčios švietimo ir mokymosi galimybės, o Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ drauge su partneriais įgyvendinamas tarptautinis projektas „Green4tourism“ sieks padėti jomis pasinaudoti ir gyvenantiems Neringoje.

ERASMUS+ programos projekto „Green4tourism“ bendra trukmė – dveji metai, o pagrindinės tikslinės grupės – turizmo kvalifikaciją įgiję ir niekad šioje srityje nedirbę ar darbo netekę žmonės bei mokslus baigęs jaunimas, iki šiol neįsitraukęs į darbo rinką.

Šešis partnerius iš skirtingų Europos šalių subūręs projektas sieks ugdyti žaliojo turizmo srities kompetencijas, sukuriant tarptautinius tęstinio mokymosi kursus. Projekto metu bus sukurta ir išbandyta 200 valandų nuotolinio mokymosi programa, orientuota į tvarias svetingumo sektoriaus paslaugas, žaliąjį turizmą, tęsinio profesinio mokymosi veiklos kokybės ir aktualumo didinimą, tęstinio profesinio mokymosi teikėjų bei organizacijų mainų ir bendradarbiavimo stiprinimą.

„Šiuo projektu siekiame bendraeuroponiu mastu plėsti ir gilinti žinias apie žaliųjų įgūdžių įgijimą ir taikymą turizmo sektoriuje. Tikimės, jog „Green4tourism“ kuriama lanksti modulinė mokymo programa prisidės prie tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimo, pasižymės plačiu pritaikomumu, keis požiūrį į tvarų / žaliąjį turizmą bendrai“, – sako projekto koordinatorė Lietuvoje Eglė Baltranaitė.

„Green4tourism“ tęstinio mokymosi platformą kuria 6 Europoje veikiančios institucijos, turinčios patirties tęstinio mokymo ir darnaus turizmo srityse: IFOM (pagrindinis partneris, Italija), EBA (Portugalija), Europroodos (Graikija), Europos ekosistemų asociacija (Bulgarija), Žemutinės Silezijos nevyriausybinių organizacijų federacijos fondas (Lenkija) ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ (Lietuva).

Pasak projekto iniciatorių, lanksti nuotolinė „Green4tourism“ mokymo programa bus sudaryta iš 13 modulių. Juose bus galima gilinti žinias tokiomis temomis, kaip tvarių turizmo maršrutų projektavimo metodai, ekoturizmo paketų kūrimas, tvarus mobilumas bei svetingumas, tvarumo sertifikatai ir kt.

Projektas „Green4Tourism“ iš dallies finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus+ programos.

 

Modesto Endriuškos nuotrauka