mobile menu toggle Pradžia

Nidos pamaryje – dviratininkų ir elektrinių paspirtukų kontrolė

Nidos pamaryje – dviratininkų ir elektrinių paspirtukų kontrolė

Vasaros popietę Kuršių marių krantinėje Nidoje gausu ne tik pėsčiųjų, bet ir dviratininkų. Sutikta ir asmenų, kurie nepaisydami draudimo, pamariu važiavo motoriniais dviračiais – kaip laikomasi šio draudimo praėjusį penktadienį tikrino Klaipėdos AVPK Neringos policijos komisariato pareigūnai kartu su Neringos savivaldybės administracijos specialistais.

Į pareigūnų akiratį pirmoji papuolė motorine transporto priemone važiuojanti kurorto svečių pora. Jos teigimu, šią transporto priemonę išnuomavę verslo atstovai patikino, kad ja Nidos krantine važiuoti galima. Išklausiusi pareigūnų, pora nusprendė kelionei po Neringą geriau rinktis dviračius ir pasuko nuomotojų link.

Kuršių marių krantinėje nuo sporto mokyklos iki Purvynės gatvės motorinių dviračių ir paspirtukų eismas draudžiamas nuo praėjusios vasaros. Draudimą žymintys kelio ženklai 340 „Motorinių dviračių eismas draudžiamas“ įrengti, įvertinus padidėjusį nelaimingų atsitikimų su motoriniais dviračiais ir paspirtukais skaičių bei tai, kad Nidos marių krantine einančių takų infrastruktūra šioms transporto priemonėms nėra pritaikyta.

Kaip informuoja Viešoji įstaiga Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras, gegužės-birželio mėnesiais į centrą kreipėsi 7 asmenys, patyrę traumas važiuodami paspirtukais – penki iš jų vaikai, iš kurių keturi traumas patyrė Nidoje, bei vienas Juodkrantėje. Du suaugusieji traumas paspirtukais patyrė Nidoje. Vairuojančių paspirtukus traumos rimtos – atviri lūžiai, galvos traumos – dauguma atvejų traumą patyrusius tenka gabenti į Klaipėdos ligonines. Važiuodami dviračiais traumas per minimą laikotarpį patyrė 14 suaugusiųjų (1 Juodkrantėje, 2 Pervalkoje, 1 Preiloje, 10 Nidoje)  ir vienas vaikas Juodkrantėje.

Penktadienį vykdytos kontrolės metu taip pat stebėta kaip kelių eismo taisyklių laikosi dviratininkai. Priminta būtinybė asmenims iki 18 metų važiuojant paspirtuku ar dviračiu dėvėti šalmą. Taip pat tai, kad dviračio vairuotojas dienos metu privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Patikrinimo metu taip pat sustabdytas dviratininkas, kuriam nustatytas 1,81 prom. neblaivumas, jam skirta bauda.

Įgyvendinti prevencines priemones bei vykdyti kontrolę šią vasarą planuojama dar ne kartą ne tik Nidos pamaryje, bet ir kitose probleminėse vietose.