mobile menu toggle Pradžia

Aptarti Neringos pasiekimai ir problemos

Aptarti Neringos pasiekimai ir problemos

Neringos pasiekimais bei problematika domėjosi Neringos garbės pilietis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Antanas Vinkus.

Kurortui aktualius klausimus A. Vinkui pristatė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, administracijos direktorius Egidijus Šakalys bei direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas.

Kaip informavo meras, šiuo metu vienu svarbiausių uždavinių išlieka Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos tęstinumas –  pastato fasado ir vidaus apdailos darbų etapą pažymėjo langų montavimo darbai.

Kaip supažindino meras, pastaruosius kelis metus didžiulis dėmesys buvo skiriamas susisiekimo infrastruktūros gerinimui – pėsčiųjų ir dviračių judėjimo problemos išspręstos Purvynės ir Taikos gatvėse, pajūrio take nuo Nidos pietinio paplūdimio iki centrinio. Šiandienos poreikiams labiau pritaikyta Nidos centrinė dalis. Pastarųjų dienų naujiena – atnaujinamas privažiavimas prie Nidos civilinių kapinių.

Pokyčiai palietė Nidos Šiaurinės Purvynės gatvės dalį – privačių investuotojų plėtojamas poilsio būstų kvartalas praėjusiais metais pripažintas geriausiu nekilnojamojo turto projektu konkurso „Už darnią plėtrą“ kategorijoje „Ateities projektai“.

Jau trečiąjį sezoną Nidoje leidžiasi mažieji orlaiviai. Su aerodoromo veikla supažindino VšĮ „Nidos oro parkas“ direktorius Bronius Zaronskis.

Meras kartu su A. Vinkumi apsilankė ir poilsio namuose „Medikas“, kuriuose šiuo metu gyvena apie 100 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Šiuos poilsio namus neatlygintinam Ukrainos piliečių apgyvendinimui panaudos pagrindais vienerių metų laikotarpiui Neringos savivaldybės administracijai perdavė Sveikatos apsaugos ministerija. Siekiama, kad šis objektas Neringos savivaldybei būtų perduotas nuosavybės teise tam, kad unikalią istoriją turintis pastatų kompleksas būtų pritaikytas miesto reikmėms bei sėkmingam išskirtinės visuotinės Kuršių nerijos vertės išsaugojimui.

Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos Preilos filialo bibliotekininkė Kristina Stasiūnaitienė Neringos garbės piliečiui aprodė atnaujintą Preilos biblioteką. Tvarkybos darbų dėka, ne tik pagerintos darbo, knygų laikymo sąlygos, bet ir įkurta skaitykla, kurios langai žvelgia į Kuršių marias. Pastatas taip pat pritaikytas kultūrinėms iniciatyvoms, čia gyvenvietės istorinė ekspozicija. Tikimasi, kad ateityje Preilos bibliotekoje galės reziduoti ir rašytojai.

Pasidžiaugta vykdomais naujo gyvenamojo daugiabučio namo Preiloje statybos darbais. Gyvenamajame name planuojama įrengti 6 socialinius vieno kambario būstus, kurie bus išnuomoti mažiausiai 6 asmenims (šeimoms).

Kaip supažindino meras, svarbiu klausimu išlieka Preilos, Pervalkos ir Nidos krantinių rekonstrukcija. Statybą leidžiantys dokumentai jau gauti Preilos krantinės sutvarkymui, šiuo metu ieškoma finansavimo galimybių.

Laukiamas įvykis – per Kuršių neriją einančio dviračių tako rekonstrukcijos tęstinumas. Planuojama, kad įgyvendinant šio tako rekonstrukciją, bus sutvarkyti ir takai, jungiantys Preilą ir Pervalką su jūra.

„Džiugu matyti, kiek daug darbų nuveikta puoselėjant Neringą ir kaip meras moka jais pasidžiaugti“, – pastebėjo A. Vinkus.