mobile menu toggle Pradžia

Bevardei Pervalkos gyvenvietės gatvei siūloma suteikti Bitininkų tako pavadinimą

Bevardei Pervalkos gyvenvietės gatvei siūloma suteikti Bitininkų tako pavadinimą

Neringos savivaldybės tarybai teikiamas svarstyti sprendimo projektas, siūlantis bevardei Pervalkos gyvenvietės gatvei suteikti Bitininkų tako pavadinimą.

Šis pavadinimas būtų suteikiamas keliukui, kurio pietinė atkarpa remiasi į įvažiavimo kelią į Pervalkos gyvenvietę, o šiaurinėje dalyje – į Kuršių marias. Šis keliukas iki šiol buvo priskiriamas prie Pervalkos gatvės, tad atrasti čia esančius statinius išties sudėtinga. 

Nedaugeliui žinoma, kad atokioje Pervalkos dalyje prieš penkis dešimtmečius buvo įkurta bazė Neringą ir Kuršių neriją garsinanti bitininkystės srityje. Vienas garsiausių Lietuvos bitininkystės srities mokslininkas, ilgametis  bitininkų sąjungos prezidentas Jonas Balžekas čia įkūrė izoliacinį bičių motinų poravimosi punktą. Čia buvo sudarytos sąlygos apgyvendinti mokslininkus, kurie užsiimdavo veislinių bičių motinų apvaisinimu natūralioje, izoliuotoje aplinkoje. Su bitininkyste susijusią veiklą vystyti ir ateityje nori Jono Balžeko artimieji, kurie kreipėsi į Neringos savivaldybę dėl naujo pavadinimo suteikimo šiai Pervalkos gatvės daliai.

Tokiam siūlymui pritarė Neringos savivaldybės istorinės atminties ir įvaizdžio formavimo komisija. Neringos savivaldybės tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas sprendimo projektas dėl Bitininkų tako pavadinimo suteikimo vyks kovo 30 d.