mobile menu toggle Pradžia

Neringa bendradarbiavimo sutartį pasirašė su Ukrainos Koblevės savivaldybe

Neringa bendradarbiavimo sutartį pasirašė su Ukrainos Koblevės savivaldybe

Minint Neringos ištakų 585-ąją sukaktį, lapkričio 11 d., Neringa bendradarbiavimo sutartį pasirašė su Ukrainos Koblevės savivaldybe.

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta atsižvelgiant į istoriškai susiformavusius dalykinius ir draugiškus santykius tarp Lietuvos Respublikos ir Ukrainos bei siekiant abipusiškai naudingo bendradarbiavimo kultūros, turizmo, sveikatos ir aplinkos apsaugos, švietimo ir jaunimo srityse.

„Tikiu, kad turėsime patikimą partnerį Ukrainoje ir galėsime vystyti įvairius projektus“ – sprendimo projektą Neringos savivaldybės tarybai pristatė savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Neringos savivaldybės tarybai pritarus bendradarbiavimo sutartį pasirašė meras Darius Jasaitis ir Koblevės meras Volodymyras Panyčius, įžvelgęs abiejose savivaldybėse daug panašumų.

„Esu dėkingas, kad pasiūlėte pasirašyti tarp mūsų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį, kuri prisidės prie mūsų teritorijų plėtros, taip pat padės vieni kitiems tvirtai petys petin remti bendras Europos vertybes“ – iškilmingo Neringos savivaldybės tarybos posėdžio metu kalbėjo Koblevės meras Volodymyras Panyčius.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis linkėjo, kad sutartis būtų gyvybinga, o bendradarbiaujant įgytos patirtys teiktų naudą abiejų savivaldybių bendruomenėms.

Koblevės savivaldybė, vienijanti net dešimt miestelių, yra įsikūrusi pietryčių Mikolajivo srityje. Jis turtinga visomis kurortams reikalingas savybėmis – jo krantus skalauja Juodoji jūra, pakrantę juosia miško ruožas, kuriame įsikūrę pensionai, poilsio namai, viešbučiai. Kurortas ambicingai plėtoja turizmo infrastruktūrą. Apylinkėse esantis regioninis kraštovaizdžio parkas, gamtos rezervatas suteikia didelę pridėtinę vertę kurortui. Deja, karas sustingdė energingą Koblevės gyvenimą, tačiau nesumažino gyventojų atkaklumo ir siekio kovoti už savo laimę ir galimybę gyventi savo žemėje.

Nuotraukos Vytauto Petriko.