mobile menu toggle Pradžia

Neringa - Europos dviračių federacijos akiratyje

Neringa - Europos dviračių federacijos akiratyje

Dviračių turizmo plėtojimo galimybes Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis aptarė kartu su kurorte apsilankiusiu Europos dviračių federacijos prezidentu Henk Swarttouw.

Kaip supažindino svečias, Lietuvoje viešintis visą šią savaitę, jo vadovaujama Europos dviračių federacija ne tik dalyvauja įvairiuose regioniniuose projektuose, bet ir koordinuoja klausimus, susijusius su Europos dviračių takų tinklo (EuroVelo) plėtojimu.

Šiam tinklui priklauso ir per Kuršių neriją einantis dviračių takas, kurio atkarpa nuo Juodkrantės iki Pervalkos (beveik 22 kilometrai) šiuo metu rekonstruojama.

„Vienas iš mūsų organizacijos tikslų – dviračių turizmo skatinimas. Kaip jau spėjau pastebėti, pas jus dviračių turizmas – populiarus. Važiuodami iš Klaipėdos į Nidą pastebėjome ir tiesiamą dviračių taką, kuris, neabejoju, bus puikus“, – pažymėjo Europos dviračių federacijos prezidentas H. Swarttouw.

Anot Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, šiandien susiduriame su išties sudėtinga situacija, kuomet susiklosčius kelioms investicijoms, tvarkybos darbų sulaukė tiek pagrindinis automobiliams skirtas kelias, tiek dviračių takas. Įvertinus išties blogą kelio būklę ir didelę jo apkrovą, nuspręsta pagrindiniame kelyje drausti dviračių eismą: „Jau vasarą dviračiais galėsim pasiekti Juodkrantę, o rudenį džiaugsimės pačiu naujausiu, ilgiausiu ir įspūdingiausiomis šalies vietomis einančiu dviračių taku“.

Kalbant apie dviračių turizmo plėtojimo galimybes, meras trumpai pristatė ketinimus dviračių taką įrengti buvusios elektros oro linijos vietoje, taip sukuriant dviračių trasos žiedą. Alternatyvias judumo galimybes kurs ir projektuojamas Juodkrantės uostas, kur bus įkurta ir dviračių saugykla, numatytos dviračių nuomos vietos.
Europos dviračių federacijos prezidentas H. Swarttouw supažindino, kad artimiausiu metu numatomas didesnis Europos sąjungos fondų finansavimas dviračių turizmo plėtrai ir kvietė šias galimybes Neringą būtinai išnaudoti.