mobile menu toggle Pradžia

Neringiškiams pristatyta Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

Neringiškiams pristatyta Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

Pirmosios veiklos jau vyksta naujojoje Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykloje. Savo indelį į šios mokyklos gyvavimą kviečiami įnešti ir Neringos gyventojai, pakviesti į naujosios įstaigos pristatymą.

Kaip bendruomenės narius supažindino Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser, kelias link šios mokyklos atsiradimo buvo ilgas, o idėją šalies sostinėje teko ginti kartu su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu.

„Džiaugiuosi, kad įrodėm, kad ši mokykla yra reikalinga, o tuomet Europos Sąjungos lėšomis finansuojama programa priėmė mus į savo sąrašą“, – mokyklos atsiradimo aplinkybes prisiminė A. Feser.

Lietuvoje iš viso yra 9 gamtos mokyklos ir kiekvieną iš jų yra unikali, skirta pabrėžti tos teritorijos išskirtinumą. Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – tai neformalaus gamtinio švietimo erdvė, kurioje lankytojai bus supažindinami su Kuršių nerijos gamtos ir kultūros vertybėmis, bus padedama suprasti gamtoje vykstančius procesus ir siekiama ugdyti atsakingą elgesį gamtoje.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai pasakojo, kad edukacijos, skirtos pristatyti nacionalinio parko gamtą, organizuotos ir anksčiau, tačiau naujai kuriama Gamtos mokykla suteiks fizines erdves, kurios praplečia gamtinio švietimo galimybes.

Planuojama, kad Gamtos mokykla vykdys neformaliojo švietimo veiklas, moksleivių grupių edukacijas, pamokas gamtoje, mokomuosius ir pažintinius žygius įvairioms grupėms, trumpalaikes ir ilgalaikes stovyklas, seminarus ir kt. Organizuojant Gamtos mokyklos veiklas, kviečiama bendradarbiauti ir Neringos bendruomenė.  

Anot mero Dariaus Jasaičio, ši mokykla neabejotinai kurs Neringai pridėtinę vertę ir bus populiari tiek tarp kurorto gyventojų, tiek tarp svečių.

„Pastarųjų kelių metų Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos iniciatyvos labai džiugina, greta organizuojamų renginių ir edukacijų, galime džiaugtis ir gerėjančia, gamtiniam pažinimui skirta infrastruktūra – pusiasalio gamtovaizdžiais galime grožėtis nuo išskirtinių regyklų,  naujų apžvalgos vietų, atnaujinta informacinė sistema, bendradarbiaujant su savivaldybe buvo įrengti nauji laiptai į Parnidžio kopą, o šiandien džiaugiamės atverdami Gamtos mokyklos duris“, - vardina Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Gamtos mokyklos pristatymą bendruomenei pažymėjo ir trumpos iškilmės – meras Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovei, Neringos savivaldybės tarybos narei Aušrai Feser įteikė Neringos savivaldybės Garbės ženklą, kuriuo ji apdovanota už svarų indėlį puoselėjant ir visuomenei pristatant išskirtinę visuotinę Kuršių nerijos vertę bei iniciatyvas, kuriančias naujas šio krašto kurortines tradicijas ir garsinančias Neringą Lietuvoje ir pasaulyje.