mobile menu toggle Pradžia

Neringoje prasidėjo Šlovės tako įrengimo darbai

Neringoje prasidėjo Šlovės tako įrengimo darbai

Nidoje jau vyksta darbai, skirti į gyvenvietes erdves sugrąžinti Šlovės taką, įamžinantį Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes. Takas bus įkurtas naujoje vietoje.

Populiariosios muzikos žvaigždžių Šlovės takas atidarytas 1998-aisiais, siekiant įmažinti garsų Lietuvoje muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuriuo buvo skelbiama vasaros sezono pradžia Neringoje. Žvaigždžių šlovės taką tuomet atidarė festivalio simboliu tapęs maestro Vytautas Kernagis – „Benas“.

Daugiau nei du dešimtmečius Šlovės taką su festivalio atlikėjų rankų įspaudais buvo galima rasti Nidos centrinėje dalyje. Pradėjus įgyvendinti šios teritorijos rekonstrukciją bei sprendžiant kylančias darnaus judumo problemas, takas iškeltas.  

„Nusprendėme, kad Šlovės takas turi būti  toje teritorijoje, kur ir vykdavo garsiojo festivalio „Benai, plaukiam į Nidą koncertai“, – pasakoja Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Lietuvos muzikos legendų įspaudus jau nuo šios vasaros bus galima rasti šimto metrų ilgio take greta Nidos uosto. Būtent šio uosto prieigose ir vykdavo garsieji festivalio koncertai, džiugindavę Lietuvos atlikėjų pasirodymais ir Kuršių marių bei Kuršių nerijos panoramomis.

Šlovės tako rekonstrukcijos planus Neringos savivaldybė įgyvendina bendradarbiaudama su festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ idėjos autoriumi ir organizatoriumi bei šio  tako sumanytoju Arūnu Valinsku ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA).  Susitarta, kad takas ne tik bus įrengtas naujoje vietoje, jį taip pat numatoma plėsti, įamžinant vis naujus Lietuvos muzikos scenos vardus.

„Legendinis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“ yra šiandieninės Neringos istorijos dalis, apie kurią mums ir vėl primins šis šlovės takas, ne tik įamžinantis festivalių atlikėjų atminimą,  bet tampantis kultūriniu monumentu ryškiausiems visos šalies populiariosios muzikos atlikėjams“, – pabrėžia meras Darius Jasaitis.

Planuojama, kad Šlovės tako atidarymo iškilmės vyks birželio 3 d.