mobile menu toggle Pradžia

Neringos savivaldybės rašytojo stipendijos laimėtojas Antanas A. Jonynas atvyko reziduoti į Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą

Neringos savivaldybės rašytojo stipendijos laimėtojas Antanas A. Jonynas atvyko reziduoti į...

Kovo pabaigoje į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos padalinį Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą Nidoje rezidencijai atvyko poetas, vertėjas Antanas A. Jonynas. Jis yra 2021 m. Neringos savivaldybės tarybos įsteigtos Rašytojo stipendijos laimėtojas.

Centre Antanas A. Jonynas reziduos iki balandžio pabaigos. Šalia darbų planuojama ir kultūrinė veikla bei susitikimai su Neringos bendruomene. Visgi pagrindinis Antano A. Jonyno kūrybinis tikslas šios rezidencijos metu yra tęsti darbą, verčiant Martyno Liudviko Rėzos vokiškai rašytą poeziją į lietuvių kalbą. Kūrėjas atskleidė, kad didžioji darbo dalis jau atlikta, tačiau Nidoje kurti visada malonu ir gera, tad veiklos tikrai pakaks. Anksčiau Antanas A. Jonynas yra sakęs: „Turėti lietuviškai visus eiliuotus Liudviko Rėzos kūrinius – mūsų kultūros garbės reikalas“, todėl neringiškiai su nekantrumu laukia, kada galės susipažinti su šio svarbaus darbo rezultatu ir galbūt išgirsti paties Antano A. Jonyno pasakojimų apie šią kūrybinę kelionę su L. Rėzos kūriniais sunkumus, o gal ir nustebinusius atradimus, verčiant šiuos išskirtinius kūrinius.  

Rašytojo stipendija įsteigta 2020 m. Neringos savivaldybės tarybos sprendimu. Konkursui paraiškas teikti kviečiami kūrėjai, norintys kurti Kuršių nerijoje ir apie ją. Kandidatų planuojamų kūrybinių darbų rezidencijos metu idėjos turėtų būti aktualios, reikšmingos ir turinčios meninę ir kultūrinę vertę Kuršių nerijai ir Mažosios Lietuvos kultūrinei tapatybei.

Paraiškų teikimo pradžia 2022 m. Rašytojo stipendijai laimėti bus skelbiama jau visai netrukus. Kviečiame kurti savo idėjas ir sekti naujienas Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro (www.tvrc.lt) ir Neringos savivaldybės (www.neringa.lt) interneto svetainėse.