mobile menu toggle Pradžia

Padėka Neringos jaunimui – tradicinio renginio metu

Padėka Neringos jaunimui – tradicinio renginio metu

Prabėgusius Lietuvos ir Europos jaunimo metus vainikuos net dvi, Neringos jaunimui skirtos iniciatyvos. Jaunųjų neringiškių aktyvi veikla ir puikūs rezultatai bus atspindėti renginio „Neringos jaunimo apdovanojimai“ metu, kuriame pasirodys „Baltasis kiras“. Taip pat organizuojama jaunimo kelionė į metų muzikos apdovanojimų ceremoniją „MAMA 2022“.

Neringos savivaldybė primena, kad 2022-ieji buvo paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Visuomenė buvo skatinama atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas. Pirmasis Jaunimo metams pažymėti skirtas renginys Neringoje vyko praėjusių metų pavasarį. Vasarą vykusio tarptautinės Jaunimo dienos minėjimo metu, neringiškiai buvo kviečiami diskutuoti būtent jaunimui ir kurortui aktualiomis temomis. 

Ir tai dar ne visos progos, kvietusios jaunuolius švęsti 2022-uosius. Praeitais metais Lietuvos jaunimas minėjo dar dvi svarbias sukaktis – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos 30-metį ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos įsteigimo 50-metį. Šios organizacijos įnešė išskirtinį istorinį indėlį atstovaudamos ir vienydamos jaunimą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Iki šiol jaunimo metai Lietuvoje buvo paminėti tik vieną kartą, dar 2000-aisiais. Tačiau nuo to laiko stipriai pasikeitė ne tik mus supantis pasaulis, bet ir užaugo nauja, aktyvi ir smalsi jaunimo karta.

Be to, dėl kilusios COVID-19 pandemijos pastarieji metai jaunuoliams buvo neįprasti. Pasaulį ištikusi krizė nepašykštėjo naujų ekonominių ir socialinių iššūkių savarankišką gyvenimą pradedantiems ir įsitvirtinti siekiantiems jauniems žmonėms. Pandemijos pasekmės atsiliepė jų sveikatai, studijoms, užimtumui, laisvalaikiui bei paveikė jaunimo pilietinį aktyvumą.

2022 metais Neringos jaunimas, Neringos gimnazijos bei kitų ugdymo įstaigų mokiniai bei atstovai aktyviai įsitraukė į visuomenines projektines bei savanoriškas veiklas. Džiugu, kad jaunimas aktyviai dalyvavo Neringos renginiuose, aktyviai dalyvavo ugdymo įstaigų savanoriškoje veikloje, siekė gerinti mokslo ir sporto rezultatus, dalyvavo miesto, jaunimo iniciatyvų bei tarptautiniuose projektuose, kūrė, muzikavo, įgyvendino veiklas kartu su vaikais iš Ukrainos. Prie įvairių veiklų įgyvendinimo prisidėjo ir Neringos jaunimo reikalų taryba, kuri iniciavo bei patvirtino jaunimui aktualias programas.

Siekdama padėkoti jaunimui už iniciatyvumą Neringos savivaldybė miesto gimnazijos mokiniams bei jaunimo atstovams dovanoja galimybę dalyvauti metų muzikos apdovanojimų ceremonijoje „MAMA 2022“, kuri vyks sausio 27 d. Už jaunimo nuvežimą į ceremonijos vietą Neringos savivaldybė dėkoja Neringos gimnazijai.

Vasario 22 d. 17.00 val. Neringos jaunimas ir juos palaikantys laukiami renginyje „Neringos jaunimo apdovanojimai 2022“. Renginio metu bus atsidėkota Neringos jaunimui už aktyvią veiklą bei puikius rezultatus.  Renginio muzikinė grupė – „Baltasis kiras“. Šis renginys vyks Neringos bendruomenės namuose (Taikos g. 17, Nida).