mobile menu toggle Pradžia

Pradedamas automobilių kelio Smiltynė-Nida remontas

Pradedamas automobilių kelio Smiltynė-Nida remontas

Šią savaitę prasideda laukti automobilių kelio Smiltynė-Nida remonto darbai, kurių metu bus sutvarkytas beveik dešimties kilometrų ilgio kelio ruožas.

Remonto darbai palies kelio atkarpą nuo Alksnynės iki Juodkrantės (8,9 km –18,9 km), kuri susijungia su jau sutvarkytu kelio ruožu. Remonto darbai bus vykdomi keturiais etapais. Pirmieji trys etapai apims frezavimo, vandens pralaidų, kelio bortų įrengimo bei skaldos pagrindo ir asfalto pagrindo sluoksnio įrengimo darbus. Šiuos darbus planuojama įgyvendinti iki rugpjūčio 30-osios.

Šiuo laikotarpiu, t. y. iki vasaros pabaigos,  transporto priemonių eismas remontuojamoje atkarpoje bus organizuojamas ruožais – tik viena kelio puse, eismą reguliuos įrengti laikinieji šviesoforai.

Ketvirtojo etapo metu, kuris truks nuo rugsėjo mėnesio iki lapkričio vidurio, bus klojamas viršutinis asfalto sluoksnis, įrengiami kelkraščiai, vyks kiti baigiamieji darbai. Šiuo laikotarpiu numatomi tik laikini darbo vietos aptvėrimai.

Kaip anksčiau skelbė šiuos darbus organizuojanti Akcinė bendrovė „Via Lietuva“, remonto darbus įgyvendina UAB „YIT Lietuva“, sutarties vertė – 4 475 790 mln. Eur su PVM.

Praėjusio amžiaus septintame–aštuntame dešimtmetyje nutiestas kelias Smiltynė–Nida yra svarbiausias ir vienintelis Neringos savivaldybėje krašto kelias, jungiantis jai priklausančias gyvenvietes. Vasarą, kai turizmo sezonas yra pats intensyviausias, per parą keliu pravažiuoja apie 3 tūkst. automobilių. 2014 m. buvo rekonstruotas šio kelio ruožas tarp Nidos bei Pervalkos (35,90 km–45,53 km). 2016 m. paprastasis kelio dangos remontas buvo atliktas atkarpoje nuo 6,97 iki 8,97 km.

SVARBU: Neringos savivaldybė atsiprašo kurorto gyventojų ir svečių už galimus nepatogumus bei prašo kantrybės ir supratimo. Tam, kad svečių įvažiavimas į Neringą būtų spartesnis ir sklandesnis, vietinę rinkliavą už įvažiavimą kviečiame sumokėti iš anksto internetu: https://unipark.lt/ivaziavimas-i-nida/