mobile menu toggle Pradžia

Ruošiantis naujam laivybos sezonui – geros žinios

Ruošiantis naujam laivybos sezonui – geros žinios

Neringos savivaldybėje lankėsi Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai, su kuriais aptartos naujienos, susijusios su vandens turizmo vystymo galimybėmis.

Būsimą vidaus vandenų navigacijos sezoną jau lydi geros žinios – pasikeitus teisiniam reglamentavimui, Nidos uoste supaprastės kuro laivams įsigijimo procedūros. Šia naujiena pasidalino Neringos savivaldybėje apsilankę Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai – Techninės priežiūros ir gamybos direktorius Mindaugas Gutauskas bei Laivybos direktorius Aurelijus Rimas. Tiesa, mobilią kuro laikymo talpyklą numatoma perkelti į kitą Nidos uosto vietą.

Neringos savivaldybėje vykusio susitikimo metu taip pat aptartas gerėjantis vandens kelių tinklas, ne tik populiarinantis vandens turizmą, bet ir įtvirtinantis istorinę tradiciją.

„Istoriniai šaltiniai byloja, kad vandens keliai nuoseklius ryšius padėjo palaikyti Kuršių nerijoje gyvenusiems kopininkams ir žemyne – žemininkams, o 19 amžiuje išpopuliarėjo ir tarp vasarotojų, keliaujančių į pusiasalio kurortus. Džiaugiuosi nuosekliu Vidaus vandens kelių direkcijos darbu, kurio dėka, kasmet daugėja galimybių Neringą pasiekti laivais“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Meras Darius Jasaitis Vidaus vandens kelių direkcijos atstovams taip pat pristatė Neringos savivaldybės planus statyti Juodkrantės uostą. Naują impulsą šiems planas suteikė vieningas Klaipėdos regiono savivaldybių sutarimas, kad šis uostas – būtinas. Taip pat aptarti investuotojų planai atnaujinti senąjį Nidos uostą (ties buvusiu žuvininkystės ūkio pastatu).