mobile menu toggle Pradžia

Savivaldybės taryba pritarė naujam Švyturio gatvės pavadinimui

Savivaldybės taryba pritarė naujam Švyturio gatvės pavadinimui

Neringos savivaldybės taryba priėmė vieningą sprendimą Taikos gatvės atkarpai suteikti Švyturio gatvės pavadinimą.

Toks pavadinimas suteiktas atkarpai, Urbo kalnu vedančiai link Nidos švyturio. Prie naujosios Švyturio gatvės priskirtas ir Nidos švyturio statinių  kompleksas, į kurį patenka administracinis, gamybiniai, ūkiniai bei kiemo statiniai. Tarp šių statinių – ir garsusis Nidos šulinys. Būtent nuo šio pastatų komplekso prasidės Švyturio gatvė, vesianti iki paties Urbo kalno viršūnėje esančio Nidos švyturio.

Anot Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, šis Savivaldybės tarybos sprendimas sustiprins Nidos švyturio ir jo statinių komplekso vientisumą bei leis lengviau juos rasti kurorto svečiams: „Kartu su Neringos muziejais jau sprendžiame Nidos švyturio pastatų komplekso įveiklinimo klausimus. Neabejoju, ši teritorija taps ne tik impulsu labiau domėtis jūriniu šalies paveldu, bet ir taps dar vienu ne tik Neringos, bet ir viso Klaipėdos krašto traukos objektu“.

Naujasis Švyturio gatvės pavadinimas suteiktas teritorijai, einančiai tarp pastatų Taikos g. 10B, 18, 26, 26B, 26A, 36 ir Taikos g. 10A, 10C, 16, 34, 36A. Taip pat šioje teritorijoje keisis Taikos g. 10A, 10B, 10C, 16, 26, 26B, 26A, 34, 36, 36A pastatų ir žemės sklypų adresai.

Neringos gatvių tinklas Švyturio gatvės pavadinimu papildytas Neringai minint 2024-uosius Švyturių metus.