mobile menu toggle Pradžia

Ukrainiečiams aktualiems klausimams aptarti – reguliarūs susitikimai

Ukrainiečiams aktualiems klausimams aptarti – reguliarūs susitikimai

Dar didesnis dėmesys bus skiriamas Neringoje apsistojusių Ukrainos piliečių problemų aptarimui ir sprendimui – aktualiems klausimams aptarti nutarta susitikti bent kartą per mėnesį.

Neringos savivaldybėje vykusiame susitikime dalyvavo neseniai įkurtos asociacijos „Ukrainiečiai Neringoje“ iniciatyvinė grupė. Susitikimo metu Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis pasidalino džiugia žinia dėl poilsio namų „Medikas“, kuriuose yra apsistoję dalis ukrainiečių. Tarp Neringos savivaldybės administracijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos dar vienerių metų laikotarpiui pratęsta poilsio namų „Medikas“ panaudos sutartis. Šie poilsio namai Neringos savivaldybei laikinai perduoti neatlygintinam Ukrainos piliečių apgyvendinimui.

Meras D. Jasaitis atkreipė dėmesį, kad savivaldybė sieks ir ateityje taikyti priimtas lengvatas. Pavyzdžiui, asmenys, pasitraukę iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų šioje šalyje, yra atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą. Jiems taip pat taikoma 99 proc. nuolaida įsigyjant autobuso bilietą, kuomet važiojama vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais ir kt.

Tarp Neringos ukrainiečių bendruomenei aktualių klausimų – įdarbinimo galimybės. Neringos savivaldybė, kaip ir praėjusiais metas, organizuos Neringoje gyvenančių ukrainiečių ir kurorto darbdavių susitikimą. Taip pat diskutuota apie galimybę ties poilsio namais „Medikas“ įrengti pėsčiųjų perėją.

Diskutuojant apie vaikų užimtumą, pastebėta, kad šiuo metu labai trūksta dviračių, tinkamų paaugliams. Neringos savivaldybė kviečia neringiškius ir kurorto verslininkus prisidėti prie prasmingo Neringoje gyvenančių Ukrainos vaikų laisvalaikio ir padovanoti paaugliams tinkamus dviračius bei dviratininkų apsaugos priemones. Dėl dviračių ar apsaugos priemonių perdavimo galite kreiptis tel. 869889617 ar el. paštu raimondas.zickus@neringa.lt.