mobile menu toggle Pradžia

Visą vasarą Preiloje veiks instaliacija „Daikteliavimas“

Visą vasarą Preiloje veiks instaliacija „Daikteliavimas“

Birželio 14 d. 18 val. bus pristatyta visą vasarą Preiloje veiksianti Ievos Kotrynos Ski ir Ignės Narbutaitės instaliacija „Daikteliavimas“.

Projektas gimė iš Ievos Kotrynos Ski bei Ignės Narbutaitės asmeninio ryšio su Preila ir buvo inicijuotas jų rezidencijos Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje metu 2022 metais (stipendiją suteikė Neringos savivaldybė).

Pirminis (darbinis) instaliacijos pavadinimas – „Preilos projektas“, kuris gilinasi į paslaptingas dingusio lobio paieškas Kuršių mariose ir nerūpestingą poilsiautojų būseną Kuršių nerijos realijų atžvilgiu.

1998 m. Richardas Pytchas drauge su Vokietijos televizija NDR atvyko į Preilą ieškoti dingusio lobio, kuris 1944 m. buvo paslėptas žuvų saugyklose prie marių. Nežinomas paslėptų dėžių turinys žadino visuomenės vaizduotę, tuo pačiu  primindamas apie niūrius  to laikmečio, kai dėžės buvo užkastos, įvykius.

Ieva Kotryna Ski ir Ignė Narbutaitė žaidžia su šiuolaikinės legendos reiškiniu ir svajotojo  būsena, kai menkiausias įvykis tampa kibirkštimi vaizduotei.

Instaliacijos pavadinimas „Daikteliavimas“ pasiskolintas iš seniai vaikystėje skaitytos Astridos Lindgren knygos „Pepė ilgakojinė“ ir nurodo į visokių niekučių ieškojimą vaikštinėjant paplūdimiu. Menininkės kviečia leistis į trūkstamų istorijos fragmentų paieškas ir kurti savo pasakojimą pasitelkiant videodarbą, kuris bus matomas Preilos bendruomenės namų lange, ir miestelyje iškabintus tekstus. 

Po pristatymo Preiloje projektas įgaus savo galutinę formą ir kitą vasarą bus eksponuojamas Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje Juodkrantėje.

Video instaliacija veiks Preilos bendruomenės namuose, Preilos g. 27. Darbo laikas: pirmadieniais–sekmadieniais, 16–1 val.
Tekstai: Įvairios vietos Preiloje.

Instaliacija Preiloje veiks  2024 m. birželio 14 — rugpjūčio 31 d.

Daugiau informacijos čia.