mobile menu toggle Pradžia

Europos muziejų nakties renginys Pamario galerijoje – meno ir maisto degustacija

2024 Gegužės 18 d. 15:00 - 18:00 / Pamario galerija Juodkrantėje (L. Rėzos g. 3, Neringa) photo

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Pamario galerija gegužės 18 d., šeštadienį, nuo 15 iki 18 val. kviečia į Europos muziejų nakties renginius – meno ir maisto degustaciją.

Galerijoje bus pristatomi žinomiausio iki Antrojo pasaulinio karo iš Klaipėdos kilusio dailininko Karlo Eulensteino (1892–1981) kūriniai, saugomi LNDM rinkiniuose. Jo kūryboje dominuoja melancholiški pamario krašto, žvejų gyvenimo vaizdai.
Būsimasis dailininkas, Klaipėdos laivų vilkiko kapitono sūnus, 1919 m. įgyvendino seną svajonę – įstojo į Karaliaučiaus dailės akademiją. Po studijų gyveno Karaliaučiuje, vėliau persikėlė į Berlyną. Ryšys su gimtine nenutrūko. Kaip laisvai kuriantis menininkas iki pat 1944 m. vasaros jis atvykdavo į Klaipėdos kraštą, rengė parodas. Lankėsi Nidos dailininkų kolonijoje, kur apsistodavo pas bendrakursį tapytoją Ernstą Mollenhauerį, tuo metu dailininkų kolonijos Nidoje globėją.

Savita, išskirtine tapybos maniera sukurti gimtosios Klaipėdos ir jos krašto, pajūrio kraštovaizdžio, sunkios žvejų kasdienybės paveikslai žavi spalvų sodrumu, vaizdo didingumu, formų sunkiasvoriškumu. Pokario metais ir vėliau dailininkas iš atminties kūrė gimtąjį kraštą vaizduojančius paveikslus. Anot Rytų Prūsijos dailės paveldo žinovo dr. Jörno Barfodo, tik nedaugelis menininkų, kaip antai: E. Mollenhaueris, Eduardas Bischoffas ir ypač K. Eulensteinas, po 1945 m., būdami toli nuo Nidos, savo kūryboje tęsė šios dailininkų kolonijos tradiciją.

16 val. vyks ekskursija po K. Eulensteino parodą su Prano Domšaičio galerijos ekspozicijos ir parodų kuratore Aurelija Malinauskaite.

17–18 val. po ekskursijos lankytojai maloniai kviečiami į vietos gyventojų paruošto maisto degustaciją.

Renginiai, tęsiantys projekto „Migruojantis muziejus“ tradiciją, vyks LNDM Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, LT-93101 Juodkrantė, Neringa).

Lankymas nemokamas.
Renginį finansuoja Neringos miesto savivaldybė.
Išsamiau apie Europos muziejų nakties programos renginius – www.muziejunaktis.lt